Odpowiadając na to pytanie najszybciej jak się da, stwierdzę, że oczywiście lepsze są wakacje w naszym kraju.

Dlaczego? Przede wszystkim, podeprę się powiedzeniem, które jasno stwierdza, że ludzie „cudze chwalą, a swego nie znają”. Wiadomo, nie każdy lubi zwiedzać naturalne miejsca jak Parki narodowe czy Rezerwaty Natury. Nie mniej jednak spójrzmy na to z innej strony, weźmy pod uwagę względy gospodarcze, wakacji w kraju w porównaniu do wakacji za granicą. Każdy grosz wydany za wakacje za granicą wiąże się z tym, że praktycznie nic z tych pieniędzy nie zostanie w naszym kraju, obecnie jest naprawdę mało „polskich” biur podróży, a kupując w sklepach zagranicznych będziemy wspierali obce gospodarki. Jednak nie to jest najważniejsze idąc za przysłowiem, które zostało przytoczone.

Wielu z rodaków nawet nie zdaje sobie sprawy jak wiele ciekawych miejsce, takich, które zapamiętamy do końca życia ma do zaoferowania nasza ojczyzna. Weźmy pod uwagę choćby jeden z wielu Parków Narodowych, gdzie zwierzęta praktycznie do zawsze żyją tak, jakby człowieka nie było dookoła ich. Czy ktoś z Was widział Łosia w swoim naturalnym środowisku? Może pójdźmy nieco wyżej, Orzeł Bielik, który obecnie jest na wyginięciu, czy ktoś widział go w naturalnym środowisku? Zapewne większość odpowiedzi była by negatywna, gdyby był to wykład. Nie mniej jednak warto również wspomnieć o Żubrach, która możemy spotkać w Białowieskim Parku Narodowym, a większość z nas widziała je jedynie w reklamie popularnego piwa. Warto więc się wybrać chociażby w polskie góry, gdzie będziemy mogli podziwiać nie tylko piękne krajobrazy ale również wolno żyjące dzikie zwierzęta. Zakopane i Wielka Krokiew, a może Krupówki?

Czy lepsze są wakacje w kraju, czy może za granicą?

Nie zmienia to faktu, że pierwszą rzeczą o jakiej powinniśmy pomyśleć to nocleg.

Wiele osób korzysta z internetowego „bukowania” noclegu, dlatego też apartamenty Zakopane są niezwykle popularne w zapytaniach na najpopularniejszych stronach do rezerwowania noclegów.

Author