Oczywiście nie chcesz zalewać skrzynki odbiorczej klienta niechcianymi wiadomościami e-mail.

Podczas prowadzenia kampanii e-mailowej Twoja wiadomość musi się wyróżniać i być trafna. Wysyłanie interesujących e-maili klienci otwarci na dalszą komunikację. Jeśli chcesz zebrać odpowiednie wiadomości e-mail, na które Twoi czytelnicy będą z niecierpliwością oczekiwać, skorzystaj z porad zawartych w tym artykule.Wysyłaj wiadomości tylko do tych, których znasz i tych, którzy się zarejestrowali. W przeciwnym razie ryzykujesz, że zostaniesz znany jako spamer. Odbiorcy będą drapać się po głowach, zastanawiając się, czy rzeczywiście cię znają, i prawdopodobnie poczują się podejrzliwie wobec tego, co masz do zaoferowania. Może to spowodować, że usuną Twoje e-maile i zmarnują Twój czas.Kontynuuj oferowanie zachęt klientom po tym, jak zarejestrują się na Twojej liście e-mailowej. Na przykład daj klientom 10-procentową zniżkę, jeśli pozostaną na Twojej liście e-mailowej przez miesiąc. Dzięki temu klienci nie stracą zainteresowania materiałami marketingowymi i anulowaniem subskrypcji lub usunięciem wiadomości e-mail po zaledwie kilku biuletynach.Zazwyczaj nie chcesz wysyłać e-maili w okresie świąt. Ludzie często są wtedy poza biurem lub na wakacjach, więc nie będą czytać Twoich e-maili. Nie jest to trudna zasada, a niektóre święta będą wymagały komunikacji. Mogą to być e-maile z Czarnego Piątku lub e-maile związane z innymi konkretnymi wydarzeniami.Opublikuj wersję swojego newslettera z grafiką i animacją na swojej stronie internetowej. Następnie wyślij swojej liście e-mailowej wersję biuletynu w postaci zwykłego tekstu z łączem do wersji internetowej. Ułatwienie, dzięki czemu zrozumiesz, jak działa e-mail marketing

Dzięki temu Twoje e-maile będą wystarczająco proste, aby zapobiec ich przekierowaniu do folderu ze spamem, a także zachęcić klientów do odwiedzenia Twojej witryny.Podczas konfigurowania kampanii e-mail marketingowej ważne jest, aby wiedzieć, kim są Twoi docelowi odbiorcy.

Właściwe badania dotyczące Twojej niszy rynkowej pomogą Ci określić grupę docelową, a następnie zbudować skuteczną kampanię e-mail marketingową. Dotarcie do właściwych klientów jest kluczem do Twojego sukcesu.Aby każdy e-mail był wyraźny i niezapomniany, postaraj się, aby przekazy marketingowe były krótkie i słodkie. Każdy e-mail powinien mieć bardzo jasny przekaz i powinien zawierać tylko informacje, media i linki, które są całkowicie związane z tą wiadomością. Zwięzła, ale przekonująca wiadomość e-mail będzie łatwiejsza do przyswojenia dla czytelników niż wietrzna wiadomość, która próbuje wymusić zbyt wiele punktów.Wzbogać swoje kampanie e-mail marketingowe o aktywne i pasywne informacje zwrotne. Aby otrzymywać aktywne opinie, poproś czytelników o sugestie. Kiedy rozważasz bierną informację zwrotną, zawsze będzie ona dość subtelna, a zwykle nawet niewidoczna dla konsumentów. Dostępnych jest wiele narzędzi programowych, które śledzą kliknięte łącza w wiadomościach e-mail.Jedynym sposobem na stworzenie i zbudowanie listy e-mailowej opt-in jest umożliwienie swoim czytelnikom zarejestrowania się! Można to zrobić na swojej stronie internetowej, tworząc link, który subskrybuje Twój biuletyn.Kontynuując kontakt z klientami, spróbuj śledzić harmonogram sprzedaży. Dołącz link, aby mogli zobaczyć ten harmonogram. Koniec e-maila może informować ich, że mogą uzyskać wszystkie szczegóły dotyczące tego harmonogramu sprzedaży, klikając podany im link.Po ustaleniu częstotliwości wysyłania e-maili stwórz z nich harmonogram. Ustaw godziny i daty, kiedy musisz wysłać swoim odbiorcom swoje e-maile. Nie ma znaczenia, czy wysyłasz e-maile codziennie, czy co miesiąc, trzymanie się harmonogramu może utrzymać porządek i dać odbiorcom informację, kiedy mogą otrzymać Twoje e-maile.Spraw, aby Twoje e-maile były zwięzłe. Nikt nie chce czytać kilku akapitów, podczas gdy wystarczyłoby ich kilka. W dzisiejszych czasach ludzie nie mają dużo czasu i możesz stać się persona non grata w ich skrzynkach e-mail, jeśli nie doceniasz kryzysu czasowego, z którym większość ludzi musi sobie teraz radzić.Istotne jest, aby wiadomości e-mail marketingowe były interesujące dla zamierzonego odbiorcy. Jeśli wysyłane przez Ciebie wiadomości e-mail są po prostu spamem, Twoi klienci po prostu je wyrzucą i poproszą o usunięcie z Twojej listy mailingowej. Skorzystaj ze wskazówek zawartych w tym artykule, aby pisać świetne treści e-mail, które klienci z pewnością pokochają.

Author