Przedsiębiorcy obecnie coraz chętniej decydują się na skorzystanie z usług biura rachunkowego, które może świadczyć wielu wiele usług związanych z finansami.

Dzięki temu można w pełni skupić się na prowadzeniu firmy, przedsiębiorcy mogą w ten sposób zyskać więcej czasu, aby poświęcić się własnemu biznesowi. Nie będą musieli martwić się obliczaniem podatku, kontaktem z urzędem skarbowym, będą pewni że wszystkie sprawy związane z rachunkowością zostały załatwione tak, jak należy.

Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?

Polski księgowy w Wielkiej Brytanii

Oczywiście zakres usług możemy indywidualnie omówić z biurem rachunkowym, mogą być to także usługi związane z administracją, obsługą pracowników, wypłatami, obliczaniem świadczeń socjalnych. Dodatkowo biuro rachunkowe może przygotować różnego rodzaju dokumenty, które będą potrzebne podczas ubiegania się o kredyt, zatem będzie to bardzo duża pomoc na wielu polach. Pracownicy biura rachunkowego na bieżąco zapoznają się ze wszystkimi zmianami, dzięki czemu mogą odpowiednio doradzić przedsiębiorcy w kwestii inwestycji, optymalizacji podatkowej, dzięki czemu można płacić niższe podatki, lepiej organizować wydatki w firmie. Pracownicy biura rachunkowego mogą także pomoc w przypadku rejestracji firmy, może być to spółka Limited czy też samozatrudnienie. W tym przypadku należy pamiętać o przygotowaniu wszystkich dokumentów, złożeniu wniosku.

W Wielkiej Brytanii coraz chętniej firmy zakładają Polacy, sprzyjające warunki dla biznesu skłaniają wiele osób, aby rozpocząć działalność na wyspach. Kwota wolna od podatku w Wielkiej Brytanii wynosi obecnie 12500 funtów, dodatkowo obowiązek rejestracji podatnika VAT dotyczy firmy, które posiadają obrót większy niż 85000 L w roku rozliczeniowym. Zachęca więc to wiele osób do założenia własnej firmy. W Wielkiej Brytanii znajdziemy biura rachunkowe prowadzone przez Polaków, dzięki czemu możemy uzyskać informacje w języku polskim. Jest to istotne ze względu na dobre zrozumienie wszystkich niuansów związanych z finansami i rachunkowością.

Jeżeli chcemy założyć firmę w stolicy Wielkiej Brytanii, wówczas z pomocą przyjdzie nam polski ksiegowy w Londynie, który posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Może doradzić nam na początku, jaki rodzaj firmy będzie najbardziej najlepiej pasował do charakterystyki branży, w której chcemy prowadzić biznes.

Author