Herbicydy to środki ochrony roślin, które obecnie bardzo skutecznie mogą zwalczać chwasty różnego typu.

Herbicyd selektywny to związek, który działa jedynie na rośliny niepożądane, nie wyrządza szkody w naszych uprawach. Możemy stosować je na dużych obszarach, dzięki czemu pozbycie się chwastów będzie niełatwym zadaniem. W odróżnieniu od ręcznego pielenia, usuwania chwastów metodą mechaniczną, jest to dużo wydajniejszy sposób. Oczywiście przede wszystkim należy odpowiednio dobrać rodzaj herbicydu do rodzaju chwastów, jaki chcemy usuwać.

Herbicydy selektywne w walce z chwastami

W jakich warunkach stosujemy herbicydy?

Herbicydy wnikają w komórki roślin, wówczas mogą działać na różne procesy zachodzące w roślinie, może być to przykładowo fotosynteza. Herbicyd zaburzając wzrost, wpływając bezpośrednio na komórki może sprawić, iż chwasty będą mniejsze, zaczną umierać. Oczywiście należy pamiętać, iż herbicydy mogą doprowadzić do obumarcia rośliny w ciągu dwóch tygodni, dlatego na efekty należy nieco poczekać. Najczęściej będą to środki stosowane dolistnie, następnie herbicyd będzie przenoszony przez roślinę do kolejnych elementów. Herbicydy najczęściej występują w formie wodnej lub też w formie granulatu, który będziemy rozpuszczali z wodą. Następnie możemy zastosować opryski ręczne lub też specjalne opryski dla rolnictwa, które podłączamy do ciągnika. Oczywiście można ustawić wysokość dyszy, dodatkowo także określić ciśnienie.

Jest to istotne, aby właściwie rozprowadzić herbicydy na polu uprawnym, w przypadku kiedy występują powiewy wiatru możemy obniżyć wysokość dysz, dzięki czemu herbicydy nie będą zwiewane na inne obszary, gdzie mogłyby zagrozić innym uprawom. Na opakowaniu herbicydu znajdziemy informacje dotyczące aplikacji, dowiemy się jaka temperatura będzie najbardziej odpowiednia do stosowania oprysków, naturalnie powinniśmy unikać opadów deszczu, aby opryski nie były szybko zmyte z powierzchni roślin.

Jeżeli potrzebujemy skutecznego herbicydu do zwalczania chwastów w zbożu, wówczas warto wykorzystać herbicyd galaxo, który bardzo skutecznie usuwa chwasty z różnego typu zbóż. Możemy zakupić go na stronie https://innvigo.com/galaxo-150-wg/, pamiętajmy iż herbicydy możemy stosować w różnych porach roku, przykładowo w okresie wiosennym kiedy chwasty wyrastają z nasion, jak również w następnych miesiącach eliminując już rozwinięte rośliny niepożądane.

Author