Zastanawiasz się, dlaczego zdjęcia Twoich znajomych zawsze są tak ostre i wyraźne? Czy jesteś sfrustrowany, gdy Twoje zdjęcia są zamglone i niewyraźne? Jest wiele typowych błędów popełnianych przez nowych fotografów i kilka kroków, które pomijają, które znacznie poprawiłyby ich zdjęcia.

Ten artykuł zawiera wiele wskazówek, które pomogą poprawić jakość Twoich zdjęć.Twój obraz może być znacznie lepszy, jeśli zbliżysz się do obiektu. Pozwala to wyeliminować rozpraszające tła, a także ułatwia prawidłowe kadrowanie tego, co fotografujesz. Pozwala skupić się na dowolnym wyrazie twarzy, co może być bardzo ważnym elementem w fotografii portretowej. Mniejsze szczegóły są zwykle pomijane, gdy zdjęcie jest robione z daleka.Wybierz temat i skup się na nim. Skieruj aparat na ten obiekt lub obiekt i w razie potrzeby użyj funkcji automatycznego ustawiania ostrości. Jeśli tego nie zrobisz, Twoje zdjęcie będzie rozmazane. Baw się konwencjami i wybierz nietypowy punkt ostrości, jeśli chcesz uzyskać oryginalne zdjęcia.Jedną z rzeczy, które możesz zrobić podczas robienia zdjęć, jest oprzeć się na czymś, aby uzyskać lepszą równowagę. Im więcej masz równowagi, tym mniej ruchu wykona aparat, co może poprawić ostrość twoich ujęć. Zachowaj równowagę, jeśli chcesz uzyskać optymalne zdjęcia.Zaopatrz się w profesjonalny sprzęt, jeśli poważnie myślisz o fotografii. Poszukaj aparatu cyfrowego z funkcją dSLR. Pozwala to lepiej zorientować się w kadrze zdjęcia. To, co wyświetlasz, w rzeczywistości wygląda jak zdjęcie, które robisz. Z dobrym sensorem powinieneś być w stanie robić znacznie lepsze zdjęcia.Komponując ujęcia, wykaż się kreatywnością. Jak robić świetne zdjęcia, które przyciągają uwagę

Fotografia to efekt wizualny Twoich ujęć.

Jeśli jest to przyziemny przedmiot na zagraconym tle, istnieje duże prawdopodobieństwo, że nikt nie będzie chciał spojrzeć na twoje zdjęcie. Dowiedz się, jak stworzyć dobre zdjęcie, a następnie wykorzystaj te umiejętności i zastosuj je we własnych kreatywnych pomysłach.Wybierz swoje najlepsze zdjęcia, jeśli zamierzasz wyeksponować swoją pracę. Nie pokazuj zbyt wielu zdjęć i zmieniaj tematykę. Twoi widzowie mogą się znudzić powtarzającymi się obrazami lub ich zbyt dużą liczbą. Regularnie zmieniaj rzeczy i wybieraj nietypowe ujęcia do pokazania.Kup zewnętrzną lampę błyskową z dyfuzorem zamiast wbudowanej lampy błyskowej. Te wbudowane lampy błyskowe często sprawiają, że obraz wygląda bardzo surowo. Zewnętrzna lampa błyskowa nadaje zdjęciom bardziej naturalny wygląd i umożliwia ich edycję bez szumu, który powstaje podczas korzystania z innego rodzaju lampy błyskowej.Postaraj się, aby temat Twojego zdjęcia był prosty. Im bardziej zajęty temat, tym trudniej uchwycić coś, co będzie interesujące. Uproszczenie tła ułatwi oku skupienie się na fotografowanym obiekcie. Utrzymanie tego nieskomplikowane wydaje się proste, ale wielu zapomina o tym.Fotografia to sztuka! Stwórz iluzję. Aparat to narzędzie, dzięki któremu możesz pokazać świat tak, jak go widzisz lub chcesz, aby był. Dowiedz się, jak z niego korzystać. Możesz sprawić, by obiekt wydawał się wyższy lub mniejszy, albo ustawić go w określonej atmosferze, jeśli pracujesz nad kolorami i ekspozycją.Przestań się wstydzić kiepskiej jakości zdjęć i zacznij pracować nad ich poprawą. Gdy zrozumiesz podstawy fotografii, zdziwisz się, o ile lepiej będą wyglądały Twoje zdjęcia. Następnym razem, gdy wyciągniesz aparat, pomyśl o radach zawartych w tym artykule. Zastosowanie go sprawi, że będziesz znacznie bardziej zadowolony ze zdjęć, które robisz.

Author