Wakacje z dzieckiem mogą być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla nas, jak i dla naszego podopiecznego. Aby tak się jednak stało, spełnionych musi zostać kilka warunków. Istotną kwestią jest na przykład wybór odpowiedniego hotelu. Czym powinien się on charakteryzować?

Wczasy z dzieckiem – jak wybrać lokalizację?

Najważniejszym czynnikiem przy wyborze hotelu jest jego lokalizacja. Jeżeli planujemy wyjazd z dzieckiem, warto poszukać obiektu położonego blisko miejsc, które chcemy często odwiedzać (np. jeżeli planujemy pobyt nad morzem lub jeziorem – plaży). Jednocześnie nasz ośrodek powinien być oddalony od obszarów gwarnych i hałaśliwych. 

Jak znaleźć nocleg, który będzie spełniał oba te warunki? Najprostszą metodą będzie skorzystanie z usług portalu top10hoteli.pl, zawierającego szczegółowe opisy najlepszych w tej branży obiektów. Częścią każdej z dostępnych na nim prezentacji są mapki okolicy – zaznaczono na nich zarówno pobliskie atrakcje turystyczne, jak i bary czy dyskoteki, których sąsiedztwo może utrudnić naszemu dziecku wypoczynek.

Wakacje z dzieckiem – jakie atrakcje powinien zapewnić hotel?

Warto zwrócić też uwagę na atrakcje, oferowane przez sam hotel – pomogą nam one miło spędzić czas, jeżeli pogoda uniemożliwi wypoczynek na plaży lub zwiedzanie okolicy. Obecnie standardem są zlokalizowane w obiektach noclegowych kąciki dla dzieci.  W wielu miejscach można skorzystać ze znacznie szerszej oferty: w niektórych hotelach znajdziemy całe sale zabaw, w innych – kręgielnie lub baseny z brodzikiem. 

Obiekty, stawiające przede wszystkim na obsługę rodzin z dziećmi, bardzo często organizują też przeznaczone dla najmłodszych animacje. Coraz więcej jest również na rynku ofert niestandardowych: można wybrać się na przykład na wczasy z dzieckiem, połączone z nauką jazdy konnej lub z wizytami w SPA.

Jak zadbać o wyżywienie podczas wczasów z dziećmi?

Kwestią, którą koniecznie musimy uwzględnić podczas planowania wczasów z dzieckiem, jest wyżywienie. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybór obiektu, który oferuje je na miejscu. Stołowanie się w hotelu ułatwi nam życie: na śniadanie, obiad czy kolację zawsze będziemy mieli blisko, nie będzie też zwykle konieczności przebierania dziecka przed wyjściem. Dobrej klasy obiekty dbają również o zróżnicowane menu. Pozwala to na łatwe znalezienie dań, które będą smakować zarówno nam, jak i naszym podopiecznym. 

Ostatnim argumentem jest koszt serwowanych przez hotel posiłków. Jest on porównywalny do tego, jaki poniesiemy, stołując się w punktach gastronomicznych w popularnych kurortach. Jakość dań z hotelowej restauracji będzie przy tym zazwyczaj wyższa niż tych, które kupimy w przydrożnym barze.

Wakacje z dzieckiem – o jakie szczegóły warto zadbać?

Podczas planowania wyjazdu z dzieckiem warto zadbać też o kilka nieoczywistych na pierwszy rzut oka szczegółów. Pierwszym z nich jest podział pokoju na część nocną i dzienną. Rezerwując miejsce w hotelu, oferującym takie rozwiązanie, zapewniamy sobie (i swojemu podopiecznemu) komfort snu i wypoczynku. Rodzice, którzy wybierają się na wakacje z najmłodszymi pociechami, powinni też upewnić się, że w obiekcie, w którym planują nocleg, dostępne są przewijaki. Warto też sprawdzić, czy hotelowy basen znajduje się pod ciągłą opieką wykwalifikowanych ratowników. 

Ostatnią ważną kwestią jest elastyczność: warto wybrać na wakacje miejsce, które pozwala na spędzenie czasu w różny sposób – trzeba bowiem pamiętać, że tego, co wydarzy się podczas wczasów z dziećmi, nie jesteśmy nigdy w stanie zaplanować w stu procentach.

 

Author