Jednym ze sposobów na piękne i zdrowe włosy i skórę głowy jest bez wątpienia dobór odpowiedniego szamponu i odżywki.

Przy regularnej pielęgnacji włosy są odnawiane i odświeżane, a martwe komórki są wypłukiwane ze skóry głowy. Każdego dnia jesteśmy narażeni na szkodliwe substancje występujące w otaczającym nas środowisku. Włosy mogą być obciążone między innymi niewłaściwie dobranymi kosmetykami do włosów lub nieprawidłowym myciem. Dlatego wybór szamponów i odżywek jest niezbędny do utrzymania włosów w dobrym stanie. Szampony i odżywki zwykle dobiera się ze względu na stan włosów, do których są przeznaczone. Najczęściej można znaleźć szampony i odżywki do włosów normalnych, suchych lub zniszczonych, do włosów łatwo przetłuszczających. Można także znaleźć kosmetyki do łupieżu, lub też zapobiegające łysieniu. Obecnie rynek oferuje szeroką gamę różnego rodzaju szamponów. Powinny one zapewnić optymalną równowagę, szampony nawilżające stosuje się dla włosów suchych lub zniszczonych, szampony oczyszczające do włosów przetłuszczających się. Generalnie szampony powinny zawierać witaminy i proteiny, które wzmocnią twoje włosy. Wybór szamponu w zależności od rodzaju włosów

Dostępne są szampony do włosów farbowanych, które wspierają zachowanie koloru i zapobiegają wypłukiwaniu farby i blaknięciu.

W sklepach znajdziemy także kosmetyki dwa w jednym, gdzie pomieszane są składniki szamponu i odzywki, Konieczne jest jednak, aby składnik odżywki nie przeważał nad składnikiem szamponu. Szampony z przewagą odżywki sprawiają, że po myciu tym produktem włosy stają się ciężkie i splątane. Ten rodzaj szamponu zdecydowanie nie jest odpowiedni dla osób posiadających przetłuszczające się włosy. Kiedy wybieramy szampon do włosów należy z pewnością dokładnie zapoznać się z etykietą, znajdziemy na niej informacje dla jakich włosów dedykowany jest szampon lub odżywka, oraz jakie składniki zawiera. Antyoksydanty zapewniają ochronę przed utleniaczami, które obniżają jakość kosmetyków do włosów i są niebezpieczne ze względu na możliwość uszkodzenia włosów i skóry. Ozon, chlor, promieniowanie UV i inne zanieczyszczenia przyczyniają się do utleniania i tworzenia niepożądanych produktów ubocznych. Antyseptyki niszczą lub zatrzymują rozwój mikroorganizmów na skórze głowy, które zwykle sprzyjają powstawaniu łupieżu. W przypadku środków antyseptycznych i preferowane są zioła takie jak aloes, szałwia, łopian czy rumianek. Niezbędnym środkiem antyseptycznym jest na przykład olejek z drzewa herbacianego. Kiedy mamy problemy z włosami dobrym pomysłem będzie Receptury Babuszki Agafii maska drożdżowa pobudzająca wzrost włosów.

Author