Surfing, czyli jazda na desce po falach kojarzy nam się głównie z plażami w Ameryce i Australii. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że polski Bałtyk również oferuje nam możliwość skorzystania z tego rodzaju sportu i to na bardzo dobrych warunkach! Co prawda, polska historia surfingu jest dosyć krótka, jednak w naszym kraju nie brakuje prawdziwych pasjonatów tej dziedziny, takich jak BSSURF, którzy chętnie dzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Krótka historia surfingu

Surfing narodził się w XII wieku w Polinezji, a nie na Hawajach, jak to sądzi większość osób. Na Hawaje sport ten dotarł dopiero w XVIII wieku, zdobywając tam natychmiastową i niesłabnącą popularność wszystkich mieszkańców, bez względu na wiek czy płeć. Wkrótce miłość do surfingu opanowała całe wybrzeże Ameryki Północnej, Australii i Nowej Zelandii, gdzie sport ten zaczął przeradzać się w pewnego rodzaju styl życia kojarzony obecnie z hollywoodzkimi filmami.

Pierwsze Mistrzostwa Polski w Surfingu odbyły się stosunkowo niedawno, bo w 2007 roku. Z tego powodu w naszym kraju nie ma zbyt wielu miejsc, które oferują naukę tego wyjątkowego sportu. Na szczęście istnieje Bałtyckie Stowarzyszenie Surfingu – kursy i obozy surfingowe, którego dokładną ofertę poznać możemy pod adresem https://bssurf.pl, a którego placówka zlokalizowana jest na ul. Stefanii Sempołowskiej 7/8, 80-764 Gdańsk (tel.: 791163902). Znajdziemy tu profesjonalnych i doświadczonych instruktorów, którzy przeprowadzą nas przez podstawy tego fantastycznego sportu.

Jak rozpocząć przygodę z surfingiem?

Najlepszą formą pierwszego kontaktu z deską surfingową i falami jest szkolenie indywidualne z instruktorem. Osoba taka ma odpowiednie doświadczenie i wiedzę, niezbędne, by przekazać nam podstawy tego sportu oraz pomóc nam w doborze odpowiedniej deski i niezbędnych akcesoriów. Dzięki indywidualnym lekcjom mamy szansę szybko przyswoić sobie takie informacje jak etykieta surfingu, prawo drogi na fali, sposoby przeprowadzania prognozy falowej itp.

Rozpoczynając przygodę z surfingiem, nie należy zapominać o wcześniejszym wyposażeniu się w odpowiednią deskę, piankę neoprenową, pokrowiec na deskę i inne potrzebne akcesoria. Co prawda surfing nie jest tanim sportem, a zakup dobrej deski to wydatek od 1000 zł do nawet 3500 zł, jednak adrenalina i emocje towarzyszące nam w trakcie jazdy na desce wśród fal są unikalne i niezapomniane.

Zdobywaj fale z BSSURF

Bałtyckie Stowarzyszenie Surfingu to wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które umożliwia zdobycie wiedzy i umiejętności potrzebnych, by móc bez przeszkód surfować w każdych warunkach. Ośrodek organizuje szkolenia indywidualne i grupowe dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, którzy chcą rozpocząć przygodę z surfingiem. Wszyscy instruktorzy BSSURF to prawdziwi pasjonaci tego sportu z ogromnym międzynarodowym doświadczeniem oraz niezbędnymi uprawnieniami. W dodatku każdy z instruktorów posiada tytuł ratownika WOPR oraz przeszkolenie z pierwszej pomocy.

Co więcej, BSSURF oferuje również ciekawy program obozów i szkoleń surfingowych poza granicami naszego kraju, głównie w Portugalii oraz Maroko. Więcej na ten temat można przeczytać na stronie https://bssurf.pl/zgrupowania-i-szkolenia-zagraniczne/, gdzie znajduje się opis aktualnej oferty wyjazdowej na 2023 rok.

Przekonaj się, jak niezapomnianym przeżyciem może być nauka surfingu z Bałtyckim Stowarzyszeniem Surfingu! Daj się ponieść desce i niezwykłej atmosferze, jaką niesie ze sobą surfing i poczuj prawdziwą wolność wśród morskich fal.

Author