Kredyt hipoteczny to długoterminowy kredyt (nawet do kilkudziesięciu lat), który zaciąga się w określonym celu, zazwyczaj na zakup mieszkania lub domu.

Czym jest hipoteka? To zabezpieczenie w postaci nieruchomości – dopóki nie spłacimy ostatniej raty, bank ma pewne prawa do naszego domu, może go sprzedać, gdy klient nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych. W tym rodzaju kredytu wymagany jest częściowy wkład własny kredytobiorcy, który wynosi minimum dziesięć procent wartości zakupu. Suma pieniężna, którą otrzymamy od danej instytucji finansowej, jest zdeterminowana przez naszą zdolność kredytową: zarobki, staż pracy, brak zaległości pożyczkowych i brak innych kredytów. Oczywiście znaczenie ma też wartość mieszkania, które chcemy kupić: jeśli przekracza ona sumę oferowaną przez bank i nie możemy powiększyć wkładu własnego, nie będziemy mogli zakupić nieruchomości. Ocenę wartości mieszkania musi ocenić rzeczoznawca majątkowy, często wskazany przez bank. W przypadku kredytu hipotecznego na zakup gotowego mieszkania otrzymujemy całą sumę, w przypadku zaś stawiania własnego domu – otrzymujemy pieniądze w transzach, zależnych od kosztorysu i postępów w budowie. Warto wspomnieć, że oprocentowanie takiego kredytu wynosi zazwyczaj około trzy lub cztery procent w skali roku.

Dobrze dobrany kredyt hipoteczny Kraków

Jak dobrze dobrać kredyt hipoteczny w Krakowie?

W celu maksymalizacji opłacalności kredytu warto skorzystać z usługi niezależnego eksperta finansowego. Oferuję Państwu pełne wsparcie w przebiegu wybierania, przeprowadzania i kończenia procesu wzięcia kredytu. Ocenię Państwa stan finansowy, dobierając najlepszą dla Państwa ofertę spośród propozycji trzydziestu banków. Dopilnuję przygotowania wszystkich formalności prawnych i dokumentacyjnych. Co więcej, moja oferta jest bezpłatna, ponieważ wynagrodzenie otrzymuję od banku, w którym kredyt hipoteczny został rozpoczęty.

Jeśli są Państwo wstępnie zainteresowani spotkaniem, serdecznie zapraszam do kontaktu: kredyt hipoteczny Kraków może być załatwiony w miłej atmosferze.

Author