Kiedy jedziemy do jakiegoś miasta liczmy na to, że nie będziemy się tam nudzić. Każde miejsce ma swoje atrakcje, którymi może nas mile zaskoczyć. Warto skupić się nie tylko na tych najpopularniejszych, ale takich które mimo swojej małej popularności mogą dostarczyć nam niezapomnianych wrażeń i miłych wspomnień. W momencie, gdy nasz wybór pada na Bieszczady warto odwiedzić piękne i urokliwe miasteczko Sanok. Jest to bowiem punkt, od którego zaczynają się wszystkie wyprawy w nasze piękne góry. Wbrew pozorom to miejsce oferuje nam naprawdę ogromną różnorodność, jeśli chodzi o muzea lub innego rodzaju atrakcje. Warto przyjrzeć niektórym z nich i dołączyć je do swojego planu podróży. Tak zaplanowany odpoczynek będzie obfitował w najlepsze wspomnienia pełne zachwytów nad tak urokliwym miejscem. Nie musisz już wpisywać w wyszukiwarce „Sanok atrakcje” – zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze informacje!

Sanok atrakcje

Sanok atrakcje – niezapomniany wypoczynek

Sanok leży na terenie, które jest zróżnicowanie nie tylko kulturowo, ale też geograficznie. Na każdym kierunku znajdziemy coś niezwykle interesującego. Z południowego wschodu witają nas Bieszczady, które zapraszają na znajdujące się na terenie naszego kraju Karpaty Wschodnie. Południowy zachód to wschodnia część Beskidu Niskiego. Jego malownicza dzikość jest niezwykle zachęcająca. Z północnego wschodu mamy Góry Słonne i Pogórze Przemyskie, które okalają miasto. Warto tutaj wspomnieć, że te góry wraz z północną częścią Bieszczadów są nazywane Górami Sanocko-Turczańskimi. Przy tej opcji można iść pieszo lub co jest zdecydowanie ciekawszą możliwością, spłynąć nurtem Sanu. Wtedy po naszej lewej stronie będziemy mieli pasmo Pogórza Dynowskiego. Jest ono pogórzem Beskidu Niskiego. Sanok atrakcje – te dwa słowa mogą idealnie opisywać nasz wypoczynek. Warto zacząć właśnie od tego miasteczka, gdyż jest ono ułożone w malowniczej dolinie Sanu dokładnie u stóp Gór Słonnych.

Sama starówka Sanoka leży zaś na stromym wzniesieniu. Jego najwyższym punktem jest Góra Parkowa o wysokości 362 m. n.p.m. Jeśli chodzi o samo miasto to obejmuje ono powierzchnię 38km2. Jeśli chodzi o atrakcje w Sanoku to jest ich naprawdę sporo. Były wspomniane muzea. Jednym z nich jest właśnie Muzeum Historyczne w Sanoku. Mieści się ono w zamku królewskim. Możemy tam zobaczyć galerie malarstwa Ecole de Paris oraz najcenniejsze w Europie ikony. Artyście pochodzącym z Sanoka poświęcono całe skrzydło. Mowa tu bowiem o Zdzisławie Beksińskim. Wartym zobaczenia jest również Skansen w Sanoku i Rynek Galicyjski. To Muzeum Budownictwa Ludowego jest największym skansenem w Polsce, a jednym z największych w Europie. Odwiedzając je naszym oczom ukaże się unikatowa architekturę i kulturę z pogranicza wschodniej części Polskich Karpat, czyli Beskid Niski, Bieszczady i ich podnóża. Ci, którzy uwielbiają odwiedzać takie miejsca na pewno znajdą tutaj coś dla siebie.

Sanok atrakcje – urokliwy rynek

Wartym odwiedzenia jest również Sanocki Rynek. Starówki są chętnie odwiedzane przez wszystkich turystów. Ze wszystkich zakątków świata. Dla jednych powodem odwiedzenia jest duża ilość kawiarni, innych zaś przyciąga przepiękna architektura w tym zabytki. Kolejną atrakcją wartą zobaczenia jest zabytkowy Kościół Franciszkanów. Jest to najstarszy budynek znajdujący się na placu centralnym. Budowany w latach 1632-1620 został postawiony w stylu barokowym. W środku można podziwiać późnobarokowe ołtarze oraz obraz Matki Bożej Pocieszenia. Każdy z nas kojarzy Wojaka Szwejka. Właśnie jego ławeczka odlana z brązu stoi na ulicy 3 maja na popularnym sanockim deptaku. Upamiętnia wizytę tej znanej co ważne literackiej postaci. Wartymi wspomnienia są również spływy pontonowe. Nasza wizyta w Sanoku nie musi ograniczać się tylko do pieszych wycieczek. Dobrą opcją jest skorzystanie ze spływów pontonem pięknymi odcinkami rzeki San.

Atrakcje w Sanoku są naprawdę liczne. Warto więc zacząć swoją podróż właśnie od tego pięknego i malowniczego miasteczka. Każdy z nas znajdzie w nim coś dla siebie. Wybierając się w Bieszczady zawitajmy do Sanoka. Wbrew pozorom małe miasteczko oferuje turystom dużo możliwości spędzenia wolnego czasu. Na pewno nikt z odwiedzających nie będzie narzekał na nudę. Z taką ilością atrakcji jest to naprawdę niemożliwe. Nic tylko pakować walizki i wyruszyć w niezapomnianą podróż.

Author