Kiedy chcesz spędzić trochę czasu w dziczy, oderwać się od hałasu miasta i odpocząć,m wiele osób wybiera obecnie survival. Trzeba jednak pamiętać o przygotowaniu kilku podstawowych rzeczy.

Z pewnością będzie nam potrzebny porządny plecak. Jaki sprzęt i zapasy potrzebujesz, aby zmaksymalizować swoje szanse na przetrwanie? Jeśli nie masz sporego plecaka przetrwania z przygotowanym sprzętem i materiałami, to jesteś niedostatecznie przygotowany. Nie wystarczy przygotować zapasy w domu. Musisz mieć plecak zapakowany i gotowy do drogi na wypadek, gdybyś musiał szybko przemieścić się. Niezbędną rzeczą jest oczywiście coś do rozpalenia ognia, mogą być to oczywiście zapałki, ale także może pomóc podpałka, może być to przykładowo taka podpałka jak do grila, czy też kominka. Warto posiadać kilka źródeł ognia, i zabezpieczyć je przez zamoczeniem. Przykładowo zapałki można umieścić w metalowym zakręcanym pojemniku. Wybierz także najwyższej jakości nóż survivalowy lub nóż z dodatkami, przykładowo z kompasem, i małym zasobnikiem w rączce. Nóż survivalowy powinien być w stanie oskórować zwierzynę, przeciąć sznurki i naostrzyć patyki. Idealny nóż survivalowy musi być mocny i ostry jak brzytwa, aby z łatwością przecinać najtwardsze materiały.

Warto oczywiście posiadać dwa noże, mogą posiadać różne charakterystyki i mieć inne zastosowania. Można zabrać ze sobą także scyzoryk szwajcarski. Warto także znać swoją lokalizację,obecnie można posiadać lokalizator GPS, czy przykładowo telefon, z lokalizatorem. Jednak nic nie zastąpi tradycyjnej mapy, oraz kompasu. Umiejętność odpowiedniego czytania mapy oraz wykorzystanie kompasu to podstawa. Nie można zapominać także o odpowiedniej odzieży, powinny być to przykładowo wodoodporne buty, oraz ciepłe obranie, warto zaopatrzyć się także w płaszcz przeciwdeszczowy, który może posłużyć nam jako mały namiot, czy też ochrona przed deszczem. Odpowiednie sprzęt survivalowy z pewnością powinien zajmować jak najmniej miejsca, dzięki temu także nasz plecak będzie mniejszy.

Author