Kiedy poszukujemy pomysłu gdzie udać się z rodziną na weekend, warto zwrócić uwagę na park w Krasiejowie, znajduje się tam wspaniały park dinozaurów, w którym możemy podziwiać historie tych zwierząt.

Znajdziemy tam bardzo wiele atrakcji związanych z dinozaurami i nie tylko. Oczywiście głównym punktem zwiedzania będzie bardzo długa trasa, przy której będziemy mogli podziwiać monumentalne figury dinozaurów. Wiele z nich jest w naturalnej wielkości, możemy zatem porównać jak duże były to zwierzęta w porównaniu z występującymi na ziemi obecnie. Oczywiście jest to bardzo dobra wycieczka dydaktyczna, przy każdym z gatunków znajdziemy opisy, dowiemy się czy były to zwierzęta roślinożerne czy mięsożerne, poznamy ich styl polowania, zobaczymy czy posiadały pióra czy też skórę lub łuski. Jest to bardzo dobre odwzorowanie, ponieważ figury te powstały po konsultacjach ze specjalistami w dziedzinie dinozaurów. Warto wspomnieć, że na samym terenie parku znajdują się wykopaliska, które są nadal aktywne, przez kilka miesięcy w roku są prowadzone wykopaliska skamieniałych kości. Park dinozaurów w Krasiejowie to moc atrakcji dla całej rodziny

Cały teren wykopalisk jest otoczony przez muzeum, można powiedzieć że wykopaliska odbywają się pod podłogą muzeum.

Na uwagę wskazuje fakt, iż podłoga jest przeszklona, dzięki temu będziemy mogli podziwiać prowadzone prace. Co roku posuwają się one na przód, dlatego też warto odwiedzić kilka razy muzeum i zobaczyć jak pracują archeolodzy, w jaki sposób wyciągane są z ziemi kolejne skamieniałości. Z pewnością jest to praca wymagająca bardzo dużej uwagi, bardzo dużej wiedzy, tak aby nie uszkodzić żadnych z eksponatów. Paleontolodzy dzięki wykopaliskom dowiadują się wiele o dinozaurach, z ich kości można wiele wyczytać, można tworzyć właśnie modele 3D, ale także dowiemy się, czy były to zwierzęta mięsożerne czy też roślinożerne. Z pewnością park rozrywki to oferta dla całej rodziny, możemy tutaj spędzić bardzo udany dzień czy też weekend, z pewnością zaskoczy nas tu wiele ciekawych atrakcji, jakie przygotowali dla nas twórcy parku.

Author