Jeśli wybierasz się do Gdańska na kilka dni w celach służbowych lub prywatnych, rozważ wynajem samochodu w ramach popularnego casharingu. Krótko i długoterminowy wynajem samochodów to praktyka, która pojawia się w kolejnych większych miastach Polski, a w Trójmieście z powodzeniem funkcjonuje już od kilku lat. Z wypożyczalni chętnie korzystają także tamtejsi mieszkańcy. Jak wynająć auto na doby? Gdańsk ma kilka ciekawych propozycji dla mieszkańców i gości.

Pakiet dobowy dla komfortu klientów

Coraz więcej firm zajmujących się carsharingiem (systemem wspólnego użytkowania samochodów) oferuje swoim klientom opcję wynajmu nie tylko na minuty czy godziny, ale nawet na doby. Opcja dostępna jest przeważnie w większych miastach Polski, również w Gdańsku. To oferta skierowana najczęściej do tych, którzy potrzebują nieograniczonej mobilności przez 24 godziny, bez konieczności kilkukrotnego wypożyczania auta na nowo w tym czasie.

Jeśli przed tobą szereg wizyt w urzędach, dojazd na koncert w oddalonej miejscowości czy rajd po sklepach w różnych częściach miasta, auto na doby będzie twoim najlepszym przyjacielem.

Auto na doby? Gdańsk, Gdynia i Sopot stoją otworem dla mieszkańców i turystów!

Gdańsk i jego okolice to specyficzna przestrzeń miejska, a właściwie międzymiastowa. Wraz z Gdynią i Sopotem Gdańsk tworzy przecież aglomerację zwaną Trójmiastem, którą zwykle traktuje się jako całość administracyjną. Jeśli więc zwiedzasz Pomorze jako turysta, będąc w Gdańsku a pewno nie ominiesz dwóch sąsiadujących z nim atrakcyjnych miejscowości. Podobnie jest z codziennymi sprawunkami – może się zdarzyć, że kursowanie w tym miejskim trójkącie będzie nieuniknione, a komunikacja publiczna nie zawsze staje na wysokości zadania. Wynajem auta w tym regionie w systemie dobowym może okazać się bardzo opłacalny.

Wynajem samochodu na doby – ile kosztuje w Gdańsku?

Jeśli właśnie na Pomorzu interesuje cię auto na doby, Gdańsk to miejsce, w którym działa kilka elastycznych wypożyczalni samochodów. Znajdź przede wszystkim tę, która oferuje klientom najkorzystniejsze warunki nie tylko finansowe.

– Za pakiet dobowy w Panek CS płaci się jednorazową opłatę, która zwykle wynosi 90 zł. W trakcie trwania umowy opłaty za sam czas nie naliczają się natomiast na bieżąco, ale kalkulowane są przejechane kilometry. Jeden kosztuje 60 groszy – opisuje przedstawiciel firmy Panek CS, jednej z największych firm działających w carsharingu. – Nasze samochody są zwolnione z opłaty za parkowanie w strefach płatnego parkowania, więc taka cena jest dla wynajmujących atrakcyjna i coraz chętniej korzystają z wynajmu samochodu na dobę – dodaje.

Dobowy pakiet w wypożyczalni samochodowej to wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają własnego auta, ale cenią sobie niezależność komunikacyjną. W Trójmieście to udogodnienie ma szczególne znaczenie, ponieważ połączenia kolejowe czy autobusowe między Gdańskie, Sopotem czy Gdynią nie zawsze zdają egzamin.

 

Author