Jeśli chcesz szybko i skutecznie wybielić zęby, możesz to zrobić w gabinecie stomatologicznym.

Niektórzy wolą jednak wybielać zęby w zaciszu własnego domu, więc możesz zakupić specjalną nakładkę z preparatem wybielającym do użytku domowego. Ponieważ jednak środek wybielający w nakładce nie jest tak skoncentrowany, jak ten, którego używa dentysta w gabinecie, cały proces trwa do dwóch tygodni. Są również inne bezpieczne i niedrogie sposoby na bielsze zęby, które możesz wypróbować w domu.

Czy zęby można skutecznie rozjaśnić w domu

Jak uzyskać bielsze zęby domowymi metodami?

Jednym z powodów, dla których chcemy wybielić zęby, jest to, że nie podoba nam się wygląd zębów, na przykład mogą być one przebarwione, szkliwo jest ciemniejsze niż byśmy chcieli. Również niektóre produkty spożywcze, takie jak herbata, czerwone wino, kawa, owoce jagodowe, mogą plamić szkliwo, również palenie papierosów powoduje zmianę koloru zębów, ciemniejszy osad. Na szczęście można temu zaradzić i znów cieszyć się pięknymi i białymi zębami.

Wiele osób chce mieć bielsze zęby, ale nie chce decydować się na kosztowny zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym. Przede wszystkim można wypróbować wybielające pasty do zębów, których szeroki wybór znajdziesz w drogerii i aptece. Pasty wybielające zawierają różne składniki, które są w stanie usunąć przebarwienia z powierzchni zębów. Na przykład mogą używać łagodnych środków ściernych, takich jak soda oczyszczona lub węgiel aktywowany, co przyniesie dobre efekty. Higienę jamy ustnej warto również uzupełnić o wybielające płyny do płukania ust.

Istnieje wiele produktów do wybielania zębów w domu, jednak większość z nich zawiera substancje chemiczne, które mogą powodować podrażnienia i wrażliwość zębów i dziąseł. Jeśli chcesz mieć bielsze zęby, ale jednocześnie chcesz uniknąć ryzyka, możesz wypróbować inne metody wybielania, które są zarówno naturalne, jak i bezpieczne. Możesz szczotkować zęby sodą oczyszczoną, węglem aktywowanym lub olejem kokosowym, jeść więcej owoców, takich jak truskawki, ananas, banany, cytrusy.

Author