Jeżdżąc po Warszawie trzeba się liczyć z tym, że znalezienie wolnego miejsca na zaparkowanie może zająć niemal godzinę, szczególnie w godzinach szczytu. Problemy z parkowaniem dotykają zarówno mieszkańców, jak i przyjezdnych. Na szczęście przybywa nie tylko nowych kierowców, ale też miejsc parkingowych w atrakcyjnych lokalizacjach.

Jak wygląda dostępność parkingów w Warszawie?

 

Ruch samochodowy w stolicy jest wyjątkowo duży. Liczba kierowców systematycznie się powiększa, a do mieszkańców trzeba jeszcze dodać pracowników przyjezdnych oraz licznych turystów. Parkingi znaleźć można w każdej części miasta, ale większość z nich jest albo płatna, albo dostępna wyłącznie dla uprawnionej grupy kierowców, na przykład mieszkańców pobliskiego osiedla. Utrudnienia są tym większe, im bliżej ścisłego centrum Warszawy, bardzo ciężko jest też znaleźć miejsce postojowe w godzinach szczytu. To sprawia, że często spotyka się auta zaparkowane w niewłaściwy sposób, na przejściach dla pieszych, ścieżkach rowerowych czy trawnikach.

 

Gdzie zostawić samochód w Warszawie?

 

Poszukiwania dobrego parkingu w Warszawie wcale nie muszą się zawężać do centrum. Dobrym przykładem jest tutaj Parking Browary Warszawskie, który znajduje się na Woli, czyli dzielnicy sąsiadującej ze stołecznym Śródmieściem. Z Woli bardzo łatwo można dojechać do pozostałych części miasta oraz szybko dotrzeć do głównych tras wylotowych. Dużą zaletą parkingów poza ścisłym centrum Warszawy jest także ich niższa cena, natomiast udogodnienia pozostają te same – parking jest monitorowany, z automatycznymi kasami, w których dokonuje się płatności.

 

Ile kosztuje parkowanie w Warszawie?

 

Ceny są zróżnicowane, a stale powiększająca się oferta parkingów komercyjnych powoduje obniżanie stawek dla klientów. W obiekcie należącym do Grupy Interparking można liczyć na korzystne rabaty oraz promocje, na przykład dla turystów chcących zrobić sobie jednodniową wycieczkę po stolicy. Są też abonamenty dla pracowników, a wybrane miejsce postojowe można zarezerwować przez internet.

Author