Szukasz idealnych firan do swojego domu? Postaw na żakard, ponieważ jest to materiał nie tylko bardzo stylowy, ale również praktyczny. Z nim zapomnisz o konieczności wielogodzinnego stania z żelazkiem przy desce do prasowania!

Firanki pełnią nie tylko rolę ozdobną, ale również praktyczną. Bardzo ważna jest ich rola dekoracyjna, a w tym równych sobie nie mają te uszyte z żakardu. Jest to tradycyjny materiał, który kojarzy się z trwałością – i bardzo słusznie. Jest to tkanina, która jest odporna na wiele różnych uszkodzeń, zatem będzie Ci służyć przez bardzo długi czas. Firany metrażowe żakardowe kupisz w sklepie internetowym Romanetka, gdzie czeka na Ciebie bardzo szeroki wybór asortymentu.

Jakie są cechy charakterystyczne firan uszytych z żakardu?

Firany żakardowe mają bardzo wiele zalet. Doskonale przepuszczają, a także rozpraszają światło naturalne, dzięki czemu w Twoim domu zawsze będzie jasno. Docenią to szczególnie właściciele niewielkich mieszkań. Oprócz tego jest to doskonała propozycja dla osób, które chcą się ukryć przed wścibskim wzrokiem przechodniów, a także sąsiadów. Jeżeli zależy Ci na takim efekcie, powinnaś postawić raczej na firany o gęstszym splocie z wieloma wzorami. Mimo wszystko cały czas będą one doskonale przepuszczały światło! Dodatkowym atutem i cechą charakterystyczną firan uszytych z żakardu jest to, że nie trzeba ich prasować. Właśnie dlatego jest to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich osób, które narzekają na brak czasu. Wystarczy, że wrzucisz firanki do pralki i wypierzesz w niskiej temperaturze. Później mogą one wyschnąć na Twoim oknie i nie musisz ich dodatkowo prasować! Dla wielu osób to właśnie ten argument jest przekonujący do zakupu tego rodzaju firan.

Różnorodność wzorów

Firany żakardowe można zakupić w wielu różnych, ciekawych wzorach. Bardzo popularne obecnie są te z geometrycznymi zdobieniami. Doskonale sprawdzą się one w nowoczesnych pomieszczeniach. Wiele osób decyduje się również na gładki wariant, który nadaje każdemu pomieszczeniu odpowiedniego stylu i klasy. Tak naprawdę aranżacja zależy tylko i wyłącznie od Ciebie, zwłaszcza że możesz do firany dodać różnorodne akcesoria, takie jak specjalne klamry, który pozwolą Ci na upięcie firan. Gdzie można powiesić tego typu dekorację okna? Z pewnością w każdym salonie, sypialni, a nawet i kuchni!

Author