Wgniecenie na powierzchni blachy naszego auta mogą popsuć wygląd zewnętrzny, z pewnością będą obniżały wartość naszego samochodu.

Często mogą powstać w wyniku opadów gradu, może być to także wynik stłuczki. Wgniecenie możemy obecnie usunąć metodą bezinwazyjną PDR czyli Paintless Dent Removal, co oznacza metodę usuwania wgnieceń bez konieczności uzupełnienia braków oraz ponownego lakierowania naszego auta. Dzięki temu możemy zaoszczędzić nie tylko pieniądze ale także wiele czasu.

Skuteczne metody usuwania wgnieceń z karoserii

Sposoby usuwania wgnieceń techniką PDR

PDR to bardzo dobre rozwiązanie jeżeli chcemy naprawić drobne wgniecenia, mogą być to uszkodzenia drzwi czy klapy bagażnika. Jeżeli powierzchnia jest nienaruszona, lakier nie jest porysowany, wówczas z pewnością PDR sprawdzi się najlepiej. Proces polega na odginaniu blachy od środka lub też wyciąganiu jej na zewnątrz. Służą do tego specjalistyczne narzędzia, które posiadają wiele różnych kształtów ponieważ będziemy chcieli dostać się do powierzchni blachy od wewnątrz.

Często trzeba zdemontować elementy plastikowe, przykładowo w drzwiach. Niekiedy konieczne może być także usunięcie szyby, mimo iż jest to nieco czasochłonne to efekty są bardzo dobre, możemy łatwo naprawić uszkodzenia blacharskie. Osoby które zajmują się PDR muszą posiadać odpowiednie doświadczenie, wiedzieć w jakim miejscu umieścić narzędzia, jaką siłę przyłożyć aby uzyskać na odpowiedni efekt. Warto wiedzieć, iż blacha ma pewien rodzaj pamięci, zatem możemy odgiąć ją w taki sposób aby nie pozostał ślad po wgnieceniu. Można usuwać różne rodzaje wgnieceń zarówno małe jak również większe. Jeżeli nie możemy dostać się do wgniecenia od środka, wówczas możemy wykonać pracę od zewnątrz, możemy przyczepić wybijak za pomocą kleju na gorąco i wyciągnąć wgniotkę na zewnątrz. Technika ta nie uszkadza powierzchni lakieru, jest dobrym rozwiązaniem w przypadku wielu wgnieceń.

Usuwanie wgnieceń metodą PDR wymaga doświadczenia, firmy które chciałyby rozszerzyć swoją ofertę, oferować tego typu usługi mogą skorzystać ze specjalistycznych szkoleń prowadzonych pod okiem specjalistów z branży. Na stronie internetowej szkoleniepdr.pl możemy znaleźć więcej informacji na temat profesjonalnych szkoleń z metod PDR. Są to najczęściej kilkudniowe szkolenia na których kursanci poznają wszystkie sposoby usuwania wgnieceń, poznają rodzaje narzędzi, nauczą się nim posługiwać.

Author