,,Kapitan Marvel” to pierwszy film z wytwórni Marvela opowiadający o kobiecej bohaterce o nadludzkich mocach, a w roli głównej zobaczymy zdobywczynię Oscara Brie Larson.

Postacie kobiece w ekranizacji komiksów zazwyczaj zajmują drugoplanowe role, dlatego z pewnością warto zobaczyć damskie bohaterki w rolach głównych. Akcja filmu rozgrywa się na długo przed powstaniem grupy superbohaterów Avengers. Carol Danvers, alias Kapitan Marvel (Brie Larson), ma dobrze zapowiadającą się karierę. Najpierw pracuje dla Akademii Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych, a następnie pracuje na rzecz C.I.A. i ostatecznie trafia do Cape Canaveral w NASA i pracuje jako dyrektor ds. bezpieczeństwa. Przygody nieustraszonej Kapitan Marvel

Następuje tam eksplozja, mieszając DNA Carol z DNA obcego gatunku wysoko rozwiniętych Kree.

Po tym wypadku Carol traci pamięć, ale zyskuje nadludzkie moce i używa ich, aby pomagać ludziom jako Kapitan Marvel, ale najpierw przechodzi szkolenie na planecie Kree pod kierownictwem jej mentora Yon-Rogga (Jude Law). Niestety młoda kobieta wpada w zasadzkę i zostaje schwytana przez Talosa (Ben Mendelsohn), przywódcę złowrogiego gatunku kosmitów o zmiennokształtnych możliwościach, Skrull. Jednak udaje się jej uwolnić, i powraca na Ziemi podczas ucieczki, gdzie spotyka młodego agenta S.H.I.E.L.D. Nicka Fury (Samuel L. Jackson), z którym się zaprzyjaźnia. Podczas gdy Talos i jego poplecznicy ciągle jej szukają, Kapitan Marvel i śledczy wyruszają w podróż do jej przeszłości, w końcu wiele rzeczy na Ziemi wydaje się dla Carol dziwnie znajomych i nawiedzają ją wizje i sny pokazujące jej niegdysiejsze życie. Podczas gdy agenci S.H.I.E.L.D, Nick Fury (Samuel L. Jackson) i Phil Coulson (Clark Gregg) robią wszystko, co w ich mocy, aby pomóc, wkrótce dowiadują się, że najwyraźniej Kapitan Marvel żyła wcześniej jako człowiek i pod imieniem Carol Danvers pracowała jako pilot myśliwca dla armii Stanów Zjednoczonych. W końcu jednak rasa Skrull dociera na Ziemię i zagraża ludziom, i tylko Kapitan Marvel może ich powstrzymać i uratować planetę przed zagładą.

Author