Słomki papierowe stają się coraz bardziej popularne, gdy rośnie tendencja do zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska, a słomki plastikowe stają się celem coraz większych regulacji rządowych.

Jeśli Twoja firma rozważa przejście ze słomek plastikowych na bardziej przyjazną dla środowiska opcję, słomki papierowe mogą być właściwym rozwiązaniem dla Ciebie. Plastikowe słomki są zakazane w wielu krajach, ponieważ nie rozkładają się na wysypisku śmieci i stanowią zagrożenie dla środowiska, dzikiej przyrody i zdrowia ludzi. Chociaż nadają się do recyklingu, słomki z tworzyw sztucznych zwykle nie są akceptowane w ramach programów recyklingu ograniczających ryzyko. Gminy, które przyjmują słomki z tworzyw sztucznych do recyklingu, mogą mieć trudności z rozdzieleniem ich ze względu na nieefektywność sortowania.

Nawet po przyjęciu większość plastikowych słomek nie trafi do centrów recyklingu, ponieważ ludzie odrzucają je jako śmieci. W rezultacie plastikowe słomki trafiają na wysypiska śmieci.

Rozpad plastikowych słomek może potrwać nawet 500 lat, a nawet wtedy nie rozkładają się w pełni. Po rozbiciu tworzywa z czasem rozpadają się na mniejsze części. Ostatecznie tworzywa sztuczne rozpadają się na mikroplastiki, czyli małe kawałki plastiku. Mikroplastiki zanieczyszczają nasze ekosystemy.

Zwierzęta, takie jak ryby, ptaki czy żółwie mogą mylić mikroplastiki z jedzeniem i je jeść. Nie tylko szkodliwe jest spożywanie tworzyw sztucznych przez ryby i inne zwierzęta, ale kiedy ludzie jedzą ryby, możemy również spożywać mikroplastiki. Konsumenci stają się coraz bardziej świadomi negatywnego wpływu produktów z tworzyw sztucznych na środowisko i zdrowie ludzkie i domagają się bardziej bezpiecznych i ekologicznych opcji. Jedną z najczęstszych przyjaznych dla środowiska alternatyw dla plastikowych słomek jednorazowego użytku są eko słomki papierowe. Słomki papierowe rozkładają się na materiały organiczne, pozostawiając na ziemi mniejszy ślad. Dodatkowo słomki papierowe nadają się do kompostowania w obiektach komercyjnych. Słomki papierowe nadają się również do recyklingu. Słomki papierowe są dostępne w wielu długościach i rozmiarach porównywalnych ze słomkami plastikowymi.

Author