Jeśli plaże są dla Ciebie zbyt zatłoczone i gorące, warto wybrać wakacje w górach. Wiele rodzin, nawet tych z bardzo małymi dziećmi, wybiera wakacje w górach, aby uciec od chaosu nadmorskich kurortów i znaleźć chwilę wytchnienia od letnich upałów w mieście.

Oprócz relaksu w czystym górskim powietrzu i podziwiania spektakularnych widoków, jest tak wiele rzeczy, które możesz zrobić ze swoimi dziećmi podczas górskich wakacji, a korzyści są niezliczone. Na dużych wysokościach powietrze jest czystsze oraz bez alergenów i zanieczyszczeń. Urlop w górach jest wspaniałym lekarstwem dla dzieci cierpiących na astmę, alergie lub inne zaburzenia oddechowe. Dzięki czystszemu powietrzu i mniejszej wilgotności wakacje w górach są prawdziwym wzmocnieniem układu odpornościowego dzieci. Łagodniejszy i bardziej suchy klimat zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu, gdzie są wystawione na działanie promieni słonecznych, które są tak istotne dla produkcji witaminy D, która pomaga wchłaniać wapń i fosfor, które są konieczne dla tworzenia zdrowej tkanki kostnej i zębów.

Czyste górskie powietrze pomaga naszemu ciału wytwarzać więcej czerwonych krwinek, co poprawia dotlenienie tkanek i całego organizmu. Jest to bardzo dobre dla dzieci, które są trochę anemiczne. W górach wszyscy wydają się być spokojniejsi i bardziej zrelaksowani, a więc lepiej śpią.

Jeśli zdecydujesz się na wakacje w górach, wybierz odpowiedni ośrodek wypoczynkowy Bieszczady. Jest kilka rzeczy, o których nie powinieneś zapominać, zwłaszcza jeśli podróżujesz z bardzo małymi dziećmi. Będziesz potrzebował ochrony przeciwsłonecznej, czapek i okularów przeciwsłonecznych o wysokiej ochronie, aby osłonić swoje dzieci przed słońcem, a także solidnych butów wraz z cieplejszą zmianą ubrania, na wszelki wypadek niespodziewanego deszczu. Spacer po lesie górskimi ścieżkami, aby dotrzeć do schroniska, odkrywanie po drodze roślin, strumieni i zwierząt, pomoże rodzicom i dzieciom na wzmocnienie więzi na wakacjach, które są prawdziwą przygodą. W górach, jaki nigdzie indziej, możesz wyłączyć się i zrelaksować oraz mieć bliski kontakt z pięknem natury.

Author