Psy uwielbiają skakać, biegać i bawić się.

Lubią jeść, nawet jeśli jest to przedmiot, którego nie należy gryźć. Uwielbiają też dawać Ci wszystkie buziaki na świecie. Twoim obowiązkiem jest jak najlepiej dbać o swojego psa, a ten artykuł pokaże Ci, jak to się robi.Rozważ nauczenie psa sygnałów ręcznych wraz z poleceniami słownymi. Konsekwencja i praktyka są kluczem do nauczenia psa tych niewerbalnych poleceń. Wielu właścicieli jest sfrustrowanych i wraca do poleceń słownych, ale dobrze wyszkolony pies powinien rozumieć obie te rzeczy. Staraj się używać tylko komend słownych, gdy pies jest poza zasięgiem wzroku, ale z bliska używaj tylko sygnałów ręcznych.Jeśli myślisz o zakupie nowego psa dla swojej rodziny, upewnij się, że jesteś przygotowany na to zobowiązanie. Mniejsze psy będą wymagały co najmniej 14-16 lat zaangażowania, a większe psy będą wymagały co najmniej 10 lat. Jeśli nie jesteś przygotowany na posiadanie psa przez całe życie, nie wybieraj psa jako zwierzaka.Zabierz dorosłego psa do weterynarza przynajmniej raz w roku. Weterynarz sprawdzi, czy szczepionki psa są aktualne. Dodatkowo weterynarz sprawdzi stan uzębienia i parametry życiowe psa. Jeśli między corocznymi kontrolami pojawią się jakiekolwiek poważne problemy zdrowotne lub behawioralne, powinieneś udać się do weterynarza wcześniej.Wybierz i wybierz, kiedy będziesz pielęgnować swojego psa. Nie chcesz próbować pielęgnować, gdy twój zwierzak jest w szczególnie rozbrykanym nastroju, ponieważ proces ten nie pójdzie dobrze. Zamiast tego rób to tylko wtedy, gdy pies jest spokojny i zmęczony, na przykład po zabraniu go na wyjątkowo długi spacer.Upewnij się, że Twój pies ćwiczy wystarczająco dużo. Pies wymaga regularnych ćwiczeń i czasu na grę; utrzymuje go zdrowym i szczęśliwym, zarówno psychicznym, jak i fizycznym. Przydatne wskazówki dotyczące prawidłowej opieki nad nowym psem

Niezależnie od tego, czy wyprowadzasz psa na dłuższy spacer, czy rzucasz piłką, skorzystasz na tym zarówno z psem, jak i z wami.

Daje Ci dużo ruchu i pomaga nawiązać z psem relację, która będzie trwać wiecznie.Nie zakładaj, że ugryzienie psa wielkości zabawki nie jest niebezpieczne tylko dlatego, że jest mały. Wielu właścicieli odrzuca szkolenie, myśląc, że pies mniejszej rasy może ujść na sucho z odrobiną złego zachowania, a to nieprawda. Jako odpowiedzialny psiarz, musisz zadbać o to, aby Twój pies nie stanowił zagrożenia dla nikogo, jeśli jest dobrze wyszkolony.Podczas szkolenia psa najważniejsza jest spójność. Musisz być konsekwentny przez cały czas. Jeśli twojemu psu nie wolno skakać na ludzi, gdy wchodzą, nie pozwalaj psu na to, nawet jeśli ktoś mówi, że nie ma nic przeciwko temu, by na niego wskoczyć. Powinieneś również upewnić się, że wszyscy wokół Twojego psa rozumieją Twoje zasady i są z nimi zgodne.Jeśli zastanawiasz się nad posiadaniem psa, przy wyborze rasy pamiętaj o wielkości domu. Duże psy nie mieszają się dobrze z małymi mieszkaniami, chyba że masz możliwość częstego ich wyprowadzania. Potrzebują ćwiczeń i miejsca do wędrowania. W takiej sytuacji lepszym wyborem może być mniejsza poprzeczka.Wyślij psa do szkoły! Będzie czuł się bardziej komfortowo, wiedząc dokładnie, czego się od niego oczekuje, a szkoła posłuszeństwa pomoże mu się tego nauczyć. Zwiększy to również jego pewność siebie i oczywiście uczyni z niego bardziej grzecznego zwierzaka. Zadzwoń lokalnie i sprawdź, czy możesz zapisać go na zajęcia próbne i zabrać je stamtąd.Teraz, gdy masz kilka prostych wskazówek, których możesz używać ze swoim psem, powinieneś czuć się pewniej jako właściciel zwierzęcia. To zaowocuje szczęśliwszym życiem zarówno dla ciebie, jak i twojego kumpla szczeniaka. Nie przestawaj się uczyć tutaj, zamiast tego czytaj wszystko, co możesz, aby mieć pewność, że zawsze jesteś na bieżąco, jeśli chodzi o posiadanie psa.

Author