Wiele par zastanawia się, gdzie w stolicy Małopolski udać się na romantyczną kolację. Kraków ma swój klimat, wielowiekową historię, można powiedzieć, że jest dobrem kulturalnym i narodowym. Z pewnością pary zakochanych szczególnie dobrze poczują się na Kazimierzu, który był kiedyś enklawą żydowską. Dzielnica ta ma wyjątkowy klimat, który przypomina turystom o jej zamierzchłych czasach.

Krakowski Kazimierz

Kultura judaistyczna jest bardzo bogata. Kazimierz oraz przyległy Stradom, były budowane przez tę mniejszość narodową, która tak wiele wniosła w rozwój naszego kraju, Polski. Na Kazimierzu kwitnie do dzisiaj życie kulturalne stolicy Małopolski, właśnie tam spotkamy wielu przedstawicieli bohemy, to tam mieści się Centrum Kultury Żydowskiej. Można znaleźć tutaj wiele galerii czy pracowni artystycznych. Szukając noclegu w tej dzielnicy warto zdecydować się na hotel na krakowskim Kazimierzu, w którym spotkamy atrakcyjne oferty specjalne dla dwojga. Chcąc przeżyć wspaniałe chwile z ukochaną osobą, warto zatopić się w tym magicznym świecie, pospacerować ulicami: Szeroką, Izaaka, Miodową, Józefa, przejść wokół Placu Nowego. Zabierając swoją drugą połówkę w to cudowne miejsce, możemy liczyć, że spojrzy na nas z jeszcze większą miłością, dostrzeże nasze romantyczne oblicze.

Gdzie warto udać się na posiłek?

Kazimierz jest pełen urokliwych kafejek i restauracji. Jednak najczęściej polecanym miejscem jest Restauracja Esterante, która mieści się przy ul. Estery 6. Pary, które zdecydują się na jej wybór, mogą liczyć na doskonałą kuchnię, zarówno polską jak też żydowską i fusion. Możemy skorzystać z dań A’la Carte, gdzie do wyboru są najwyższej jakości wina oraz świetne desery. Znajdzie się coś także dla smakoszy kawy, gdyż sporządzana jest z najlepszych ziaren, przez czołowych baristów. Dania podawane przez szefa kuchni, przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym klientom. Zakochanym spodoba się również aranżacja wnętrza, oryginalne pomieszczenia stanowią wizytówkę, tej doskonale ocenianej restauracji. Pary, które odwiedziły restaurację Esterante wskazują, że jest to miejsce do którego chce się wracać, gdzie obsługa jest bardzo uprzejma i miła, a dania zaskakują smakiem.

Gdzie udać się po posiłku?

Krakowski Kazimierz jest przepiękną dzielnicą, gdzie rozwija się życie artystyczne stolicy Małopolski. Jest to miejsce, gdzie warto udać się na romantyczną kolację. Oprócz wyśmienitego jedzenia pary mogą cieszyć się spacerem po klimatycznych ulicach Kazimierza, a także oglądać zapierające dech w piersiach zabytki. Warte uwagi są historyczne synagogi, w tym: Synagoga Kupa, Synagoga Izaaka czy jedna z najstarszych synagog w Polsce – Synagoga Stara. Turyści odwiedzają również tutejsze muzea: Muzeum Inżynierii Miejskiej, Muzeum Etnograficzne czy Żydowskie Muzeum Galicja. Kolejnym punktem na mapie krakowskie Kazimierza jest Cmentarz Remuh – jeden z najstarszych cmentarzy żydowskich w Europie.

Author