Jeśli właśnie kupiłeś swojego pierwszego drona, z pewnością chcesz spędzać jak najwięcej czasu na nauce sterowania takim sprzętem.

Musisz się zatem odpowiednio do tego przygotować, ponieważ nieodpowiedzialny operator drona może stwarzać zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla otaczających go ludzi i mienia. Trzeba również wiedzieć, jakie akcesoria i sprzęt zabierać ze sobą, kiedy chcemy wykonywać zdjęcia na zewnątrz.

Jak nauczyć się bezpiecznego pilotowania drona

Aparatura sterująca do dronów

Twój dron może nadal być nowy, ale fizyczna inspekcja drona przed lotem to nawyk, który powinieneś sobie wyrobić. Zacznij od sprawdzenia prawidłowego montażu części, które można zdemontować, w tym śmigieł, kamery i akumulatora. Poszukaj wszelkich części, które są luźne lub poruszają się i upewnij się, że zostały zabezpieczone przed startem. Warto również sprawdzić prawidłowe działanie kontrolera i aparatu. Najlepiej nie latać z uszkodzonymi częściami i od razu je wymienić, Z tego powodu warto mieć zawsze pod ręką komplet zapasowych śmigieł.

Producenci dronów często publikują aktualizacje oprogramowania dla dronów i innych niezależnych akcesoriów, takich jak kontroler. Te aktualizacje oprogramowania układowego są zwykle opracowywane w celu naprawienia niektórych błędów i poprawy ogólnego wrażenia z lotu. Niektórzy producenci dronów mogą nawet wprowadzać do tych aktualizacji nowe funkcje, takie jak dodatkowe tryby kamery i inteligentne tryby lotu. Warto zatem zadbać o wszelkie aktualizacje oprogramowania na dronie i kontrolerze.

Z pewnością przyda nam się również aparatura do drona, którą można zakupić w wielu specjalistycznych sklepach. Zanim zaczniesz używać drona na znacznych wysokościach, musisz zaznajomić się ze sterowaniem dronem, jak szybko lub wolno reaguje na twoje polecenia, jak wpływa na niego wiatr i jak zmienić orientację kierunku w stosunku do drona. Większość dronów jest wyposażona w tryb dla początkujących, który jest przeznaczony do ćwiczeń. W trybie dla początkujących dron jest ograniczony za pomocą kontrolera do krótkiego zasięgu, około 20 lub 30 metrów. Ogranicza się również prędkość drona i jego czułość na elementy sterujące.

Author