Mięśnie miednicy mogą ulec osłabieniu nie tylko w starszym wieku ale także problem może dotyczyć młodych kobiety po porodzie.

Obecnie można pozbyć się problemu w sposób bezinwazyjny, w tym przypadku stosuje się specjalne krzesło Emsella, które przeznaczone jest do intensywnego treningu mięśni dna miednicy. Jest to bardzo skuteczna metoda wzmocnienia mięśni. Urządzenie może być stosowane przez pacjentki które cierpią na nietrzymanie moczu. Stosowane są pola elektromagnetyczne, które przenikają także przed odzież, kości miednicy, w tym przypadku nie trzeba nawet rozbierać się do zabiegu.

Jak ćwiczyć mięśnie miednicy?

Krzesło Emsella pobudzi mięśnie dna miednicy

Osłabienie pęcherza moczowego lub nietrzymanie moczu to dolegliwość, która może wystąpić u kobiet z wiekiem i pociąga za sobą znaczne ograniczenia w codziennym życiu, a tym samym obniżenie jakości życia. Istnieje kilka przyczyn nietrzymania moczu, na przykład duże obciążenie dna miednicy podczas ciąży i zmiany w równowadze hormonalnej. Krzesła Emsella to nowatorska technika wykorzystująca skupioną energię do treningu dna miednicy. Dzięki temu mięśnie dna miednicy są szczególnie wzmocnione. Chociaż mięśnie miednicy są częścią tułowia, trudno je trenować podczas popularnych ćwiczeń.

Jest to terapia dna miednicy, która gwarantuje znaczną poprawę objawów nietrzymania moczu. Impulsy elektromagnetyczne działające na głębokie mięśnie dna miednicy powodują skurcze mięśni. Podczas zabiegów siedzi się w ubraniu na specjalnym krześle, które stymuluje pracę mięśni. Najczęściej jest to 6 sesji po 30 minut każda w ciągu 3 tygodni, większość pacjentów zauważa zmniejszenie epizodów nietrzymania moczu. Dzięki temu można uniknąć operacji, które zalecane są przez lekarzy w takich przypadkach, a które mogą wiązać się z zagrożeniami i skutkami ubocznymi.

Krzesło Emsella pozwala ćwiczyć mięśnie dna miednicy. Dzięki wzmocnieniu możemy pozbyć się problemu nietrzymania moczu, jest to urządzenie, które dzięki impulsom pozwala aktywować mięśnie, których nie jesteśmy w stanie ćwiczyć podczas wykonywania zwykłych ćwiczeń sportowych. Dlatego krzesła tego typu można spotkać w klinikach, które zajmują się leczeniem przypadłości kobiecych, związanych z miednicą, dając obecnie bardzo dobre rezultaty.

Author