Stres wynikający z naszego intensywnego życia i rutyny może odbić się zarówno na naszej skórze, jak i naszym samopoczuciu.

Z pewnością wówczas dobrym pomysłem będzie relaksująca kąpiel. W sklepach możemy kupić ładnie pachnące i wygładzające skórę składniki kul do kąpieli mają na celu stworzenie odprężającego doświadczenia. Wówczas w pełni rozluźnisz się i zrelaksujesz przed snem. Warto wrzucić kulę do kąpieli do wanny, są bardzo przyjaznymi produktami do pielęgnacji skóry, wiele osób stosuje je także w połączeniu ze świecami zapachowymi. Kule do kąpieli to jednorazowe, kuliste mieszanki pachnących ekstraktów i olejków, które można wrzucić do wanny przed kąpielą. Głównymi składnikami są różnego rodzaju sole, które po rozpuszczeniu w wodzie oddziałują na siebie, tworząc efekt musowania, który znamy i kochamy. Po wystąpieniu tej reakcji kula do kąpieli rozpuszcza się i rozpada, uwalniając w środku wszystkie dobre składniki od zapachów po wygładzające skórę emolienty, które działają zmiękczająco. Co dodać do naszej kąpieli?

Możemy wybierać składniki do kąpieli, które mają aromat orzeźwiającego kwiatu mimozy, aby spędzić czas w tropikalnym raju lub aromat lawendy, wówczas możemy poczuć się jak w prywatnym spa.

Po rozpuszczeniu w wodzie kule do kąpieli uwalniają kwas cytrynowy, który ma właściwości musujące i pomaga rozluźnić uszkodzone warstwy skóry. Olejki w kulach do kąpieli mają również tendencję do silnego nawilżania, a wygrzewanie się w wannie z olejkami pozostawi skórę miękką i elastyczną. Dzięki właściwościom wygładzającym i wyśmienitym zapachom, składniki kul do kąpieli pomagają się zrelaksować. Wysoka zawartość alkaliów wodorowęglanu sodu, głównego składnika w kulach do kąpieli, sprawia, że ​est on bardzo skuteczny w usuwaniu toksyn. Bardziej powszechną nazwą wodorowęglanu sodu jest soda oczyszczona, która słynie z wielu właściwości i zastosowań odtruwających. Kule do kąpieli są nie tylko terapeutyczne, ale zawierają także środki czyszczące, które usuwają brud i nagromadzony olej z zewnętrznej warstwy skóry.

Author