Jednaną z najbardziej wymagających dyscyplin sportowych jest triathlon. To sport, który staje się coraz bardziej popularny. Przeszła długą drogę od początków w 1974 roku, kiedy grupa przyjaciół zaczęła razem trenować.

Grupa składała się z pływaków, rowerzystów i biegaczy, a wkrótce organizowali zawody łączące trzy dyscypliny sportowe. Jednym z powodów, dla których triathlon jest tak popularnym sportem, jest to, że może cieszyć się nim ktoś, kto szuka nowych wyzwań. W tym przypadku łączonych jest kilka dyscyplin. Dlatego też osoby biorące w nich udział, muszą być przygotowane dość wszechstronnie. Triathlon zawsze zaczyna się od pływania, następnie jedziemy rowerem i biegniemy. W zależności od rodzaju będziemy mieli do pokonania różne odległości, w związku z tym cały triatlon może trwać od 2 do 10 godzin. Z pewnością przydadzą nam się trzy rodzaje strojów. Potrzebny będzie strój pływacki, strój do jazdy na rowerze, oraz odpowiedni stój do biegania. W zawodach triatlonowych biorą udział zarówno kobiety jak i mężczyźni. Można także korzystać z jednego stroju na całym dystansie trwania triathlony.

Często s to kombinezony piankowe, muszą być to materiały najwyższej jakości, ze względu na długość pokonywanej trasy.

Warto wybrać materiał elastyczny, zwłaszcza do pływania i jazdy na rowerze, jeżeli będzie dobrze przylegał zapewni nam bardzo dobre odprowadzanie wilgoci z naszego organizmu. Ważne aby był to materiał szybko schnąć, będzie to szczególnie istotne kiedy wychodzimy w wody i przesiadamy się na rower. Dobrze jeżeli posiada on także różnego rodzaju wstawki siateczkowe, które gwarantują wyższą wentylację. Strój do triathlonu powinien posiadać długi zamek, najczęściej do pasa. Warto aby zakończenia rękawów i nogawek posiadały odpowiednie ściągacze. Dobrze jeżeli strój w którym uprawiamy triathlon był wykonany z materiału antybakteryjnego, i był bardzo uniwersalny ze względu na różne dyscypliny sportu jakie w nim będziemy uprawiali. Nie może z pewnością powodować otarć i podrażnień skóry, musi być wykonany z materiałów antyalergicznych.

Author