Miliony ludzi korzystają obecnie z komputerów stacjonarnych.

Mogą ich używać w pracy lub w domu, ale cały czas gdzieś biegają. Jest to prawdopodobnie coś, o czym wiesz trochę, ale nie zaszkodziłoby ci dowiedzieć się kilku rzeczy o komputerach stacjonarnych. Oto kilka wskazówek do przemyślenia.Uważaj na rodzaje produktów, których używasz, budując swój własny komputer stacjonarny. Niektóre płyty główne są niezgodne z określonymi markami procesorów. Niektóre jednostki RAM będą kompatybilne tylko z niektórymi płytami głównymi. Sprawdź kompatybilność krzyżową przed zakupem czegokolwiek. Unikanie pomyłek poprzez kupowanie niekompatybilnych elementów pozwoli Ci uniknąć problemów podczas budowy komputera stacjonarnego i zaoszczędzi Twój czas i pieniądze.Trzymaj wieżę komputera stacjonarnego z dala od miejsc, w których stawiasz napoje lub inne rzeczy, które mogą się rozlać. Naprawdę trudno jest naprawić komputer, jeśli części się zamoczą. Jeśli musisz ustawić napój na biurku, upewnij się, że jest on z boku biurka z dala od wieży, więc jeśli coś rozlejesz, nie dostanie się do głównej części komputera.Wybierając komputer stacjonarny, weź pod uwagę, do czego będziesz go używać. Jeśli będziesz używać go po prostu do dostępu do sieci i przetwarzania tekstu, możesz pozwolić sobie na tańsze. Jeśli będziesz grać, będziesz potrzebować karty graficznej i większej ilości pamięci RAM. Jak znaleźć najlepszy komputer stacjonarny?

Zadanie, do którego będziesz go używać, będzie ważne przy ustalaniu ceny.Kiedy szukasz nowego komputera stacjonarnego, pamiętaj o akcesoriach.

Być może znalazłeś świetny monitor, a komputer może być wyposażony w szybki procesor, ale pamiętaj o takich rzeczach, jak klawiatura i mysz. Twoja mysz i klawiatura przyczyniają się do korzystania z komputera, więc upewnij się, że spędzasz czas na wybieraniu najlepszych.Kupując komputer stacjonarny z zamiarem tworzenia własnych płyt DVD lub CD, upewnij się, że model, który rozważasz, ma zintegrowaną nagrywarkę płyt. Chociaż większość nowych wersji będzie miała tę funkcję, nieodkrycie, że konkretny model nie może prowadzić do wielkiej frustracji. Postaraj się z góry oszczędzić sobie pogorszenia.Jeśli chcesz uruchomić wiele programów jednocześnie, potrzebujesz co najmniej 4 GB pamięci RAM. Jeśli chcesz tylko wykonać proste zadania, mniej niż 4 GB będzie w porządku. Chcesz grać w gry wideo? Poszukaj 10 GB i więcej, aby upewnić się, że Twoje gry nie są opóźnione i trudne do grania.Jeśli szukasz prostego komputera, na przykład dla studenta lub kogoś, kto po prostu nie wykonuje dużo pracy wymagającej dużej mocy obliczeniowej, poszukaj jednostki typu „wszystko w jednym”. Często umieszczają komputer w monitorze, co oznacza, że ​​konfiguracja jest bardzo prosta. Do tego cena jest zazwyczaj dość rozsądna.Jeśli jesteś graczem szukającym nowego komputera stacjonarnego, sprawdź wymagania komputerowe w grach, w które chcesz zagrać. W ten sposób będziesz mieć pewność, że masz odpowiedni komputer do gier, w które będziesz grać. Możesz także sprawdzić w witrynach i forach z grami, które komputery najlepiej radzą sobie z grami.Jeśli kupujesz używane, najpierw sprawdź komputer. Podłącz, włącz i sprawdź, czy możesz przejść do trybu online. Przetestuj szybkość komputera i upewnij się, że wszystko działa poprawnie. Jeśli nie masz cierpliwości i czasu, aby odesłać komputer i poczekać na zwrot pieniędzy, nie kupuj używanych online.Jak już wiesz, komputery stacjonarne mogą być łatwe w obsłudze. Musisz tylko poznać trochę informacji, zanim zaczniesz. Weź pod uwagę rzeczy, które tutaj omówiono, gdy następnym razem będziesz myślał, że będziesz pracować na komputerze stacjonarnym.

Author