Jeśli twoje turbosprężarka jest nieco zużyta lub chcesz, aby sprawdzili ją profesjonaliści, być może nadszedł czas, aby udać się do warsztatu samochodowego w celu przebudowy, czyszczenia czy regeneracji.

Zespoły łożysk turbosprężarki mają komponenty, które mogą być serwisowane przez wykwalifikowanych techników. Mają oni doświadczenie w serwisowaniu i przebudowywaniu turbo oraz wszystkie narzędzia i maszyny potrzebne do przywrócenia turbosprężarki do prawidłowego działania. Technicy całkowicie demontują każdy działający element w turbosprężarce, aby można było ustalić przyczynę awarii.

Wszystkie części są następnie czyszczone strumieniowo, dzięki czemu wszystkie wymiary można sprawdzić zgodnie ze specyfikacjami fabrycznymi. Wówczas będzie można przekonać się, które części nadają się do ponownego użycia, a które należy wymienić.

Po sprawdzeniu wszystkich komponentów balansuje się zespół wirujący w wyważarce turbinowej z określonymi tolerancjami, które spełniają lub częściej przekraczają tolerancje oryginalnego producenta turbosprężarki.

Części są również czyszczone i sprawdzane. Pomiar wewnętrznych średnic obudowy i zewnętrznych średnic wału określi, które części można wykorzystać, a które należy wymienić na nowe. Zawsze pamiętaj, że jeśli chcesz naprawić turbosprężarkę, powinieneś udać się do specjalisty który ją zdemontuje i zbadają poszczególne części, takie jak koło i wał turbiny, koło sprężarki, łożyska, obudowa łożyska, obudowa sprężarki i obudowa turbiny. Jest to ważne, aby znaleźć przyczynę, dlaczego turbosprężarka nie działa, aby turbo regeneracja była skuteczna. Zużyte części zostaną wymienione przez specjalistę, aby turbosprężarka pracowała jak nowa. Nowe części, takie jak łożyska oporowe, zaciski, podkładki, uszczelnienia i pierścienie tłokowe są używane podczas ponownego montażu turbosprężarki, aby działała bez problemów przez długi czas. Coś tak prostego, jak upewnienie się, że wszystko jest czyste, może pomóc w późniejszym uniknięciu kosztownej naprawy.

Author