Dobrej jakości, trwały materiał, z którego wykonana jest pościel do łóżeczka, naprawdę robi różnicę, ponieważ na niej będzie spać twoje dziecko.

Poszukaj bawełnianej tkaniny, która jest miękka i ma dużą liczbę nitek, aby zapewnić dziecku wygodny sen. Dzieci są bardzo aktywne i szybko zużywają się pościel, dlatego powinna ona być trwała i łatwa w pielęgnacji. Wielu rodziców dla maksymalnego bezpieczeństwa i komfortu malucha wybiera pościel z bawełny organicznej.

Wybierz dobrej jakości pościel dla dziecka

Kolorowa pościel do łóżeczka dziecięcego

Korzystanie z kołdry do łóżeczka dziecka ułatwi maluchowi naukę ścielenia łóżka każdego ranka. Z drugiej strony kołdra wraz z narzutą może czasami być trochę skomplikowana dla małego dziecka. Aby łóżko rano wyglądało schludnie, obie warstwy należy odpowiednio ułożyć, a narzutę wsunąć pod materac tak, aby nie wystawała kołdra. Używając kołdry, łatwo jest upewnić się, że cała pościel pasuje do wymiarów łóżeczka. Jeśli chodzi o pościel dla niemowląt, łóżeczko twojego dziecka powinno być jak najbardziej wolne od zbędnych rzeczy. Dodatkowe poduszki i kołdry w większych rozmiarach nie są bezpieczne dla dzieci poniżej pierwszego roku życia.

Wybierz prześcieradło i lekki koc schowany poniżej poziomu ramion dziecka. Stopy powinny znajdować się na dnie łóżeczka lub śpiwora dziecięcego, aby dziecko się nie wierciło i nie kopało.
Jeśli dziecko jest starsze, najlepszym sposobem określenia stylu pościeli dla dziecka jest pokazanie mu zdjęć poszewek w różnych kolorach i wzorach, i kierowanie się jego gustem podczas zakupów. Zazwyczaj pościel do łóżeczka kupowana jest w takim samym lub podobnym motywie, w jakim urządzamy pokój dziecka. Popularne wzory pościeli dziecięcej to zwierzątka, baloniki, postaci z bajek i filmów, kwiaty, gwiazdki i inne fantazyjne motywy.

Wybierając pościel do łóżeczka możemy udekorować pokój niemowlęcy baldachimem, koronkami czy falbankami. Możemy również zakupić w sklepach online dekoracyjne poduszki w ciekawych kształtach, jak liski, króliczki, chmurki, otulacze do wózka, śpiworki, zasłony czy kocyki.

Author