Wszyscy miłośnicy gór doceniają je za to, że sezon trwa w nich cały rok. Latem można oddawać się pieszym wędrówkom po wytyczonych szlakach, z kolei zima jest zarezerwowana dla narciarskich szaleństw. Nie inaczej jest w Karkonoszach. Nie są one może tak popularne jak Tatry, jednak mają wiele do zaoferowania. Jakie atrakcje czekają tutaj na turystów? Czy znajdziemy tutaj ciekawe miejsca noclegowe? Odpowiedzi szukaj w dalszej części tego tekstu.

Dlaczego warto odwiedzić Karkonosze?

Karkonosze są bardzo unikatowym obszarem. Można tutaj znaleźć dziewicze miejsca, które nie zostały jeszcze poddane działalności człowieka. Dzika natura współgra tutaj ze wspaniałymi zabytkami. Z jednej strony można podziwiać liczne wodospady i górskie potoki, a z drugiej pałace, dwory i zamki. Znajdziemy tutaj również drugą co do wielkości w Polsce kopalnię uranu, która jest otwarta dla zwiedzających. Świetnie odnajdą się tutaj miłośnicy jazdy na rowerze. Do ich dyspozycji jest wiele tras rowerowych, w tym tzw. „singletracki”. Są to specjalne drogi o różnym stopniu zaawansowania, które przebiegają przez malownicze części Karkonoszy.

Planując wypoczynek w Karkonoszach warto uwzględnić odwiedzenie takich miejscowości, jak Karpacz i Szklarska Poręba. To tam zaczynają się najpopularniejsze szlaki turystyczne, prowadzące na szczyty takich gór, jak: Śnieżka, Skalny Stół, Wielki Szyszak czy Szrenica. Podczas takich wędrówek można odwiedzić miasteczka znajdujące się u naszych południowych sąsiadów. W Karpaczu punktem obowiązkowym jest nietypowy, drewniany kościół, który powstał bez użycia żadnego gwoździa.

Idealny nocleg na wypoczynek w Karkonoszach

Oprócz licznych atrakcji turystycznych, Karkonosze mogą pochwalić się również atrakcyjną bazą noclegową. Do wyboru mamy m.in.: pensjonaty, pokoje gościnne, apartamenty czy hotel w Karpaczu. Bardzo dobrym wyborem będzie Hotel Jelenia Struga, który mieści się w Kowarach, tuż nieopodal wspomnianej kopalni. Położony jest w cichej dolinie w otoczeniu gęstych lasów. Obok przepływa górski potok z krystalicznie czystą wodą. Jego szum, połączony ze śpiewem ptaków, budzi turystów każdego ranka. Jest to idealnie miejsce dla wszystkich osób, które pragną uciec od miejskiego zgiełku i marzy im się wypoczynek w ciszy i spokoju.

Więcej informacji na: http://jeleniastruga.pl

Author