Jeśli czujesz, że cierpisz na ból pleców, którego nikt inny nie może zrozumieć, to całkowicie się mylisz.

Prawdopodobnie zdziwiłbyś się, słysząc, ile osób faktycznie cierpi na tę przypadłość. W rzeczywistości z tego powodu wskazówki zawarte w tym artykule zostały zebrane razem, abyś Ty i inni mogli uzyskać pomoc w leczeniu przewlekłego bólu pleców.Upewnij się, że utrzymujesz odpowiednią wagę. Jeśli masz nadwagę, szczególnie jeśli ten ciężar znajduje się w górnej części ciała, będziesz wywierać znacznie większy nacisk na plecy i kręgosłup. Utrzymując optymalną wagę, upewnisz się, że nie obciążasz zbytnio pleców i kręgosłupa.Rozważ zmianę najczęściej używanego krzesła na krzesło ergonomiczne. W dzisiejszych czasach istnieje kilka ergonomicznie zaprojektowanych krzeseł, które są stworzone specjalnie dla tych, którzy siedzą przy biurku lub siedzą cały dzień. Krzesła te zapewniają lepszą pozycję na krześle, zapewniając w ten sposób większy komfort i mniejszy nacisk na plecy.Jeśli siedzisz przez dłuższy czas, trzymaj stopy lekko uniesione na stołku lub na stosie książek. Pomoże to w prawidłowym wyrównaniu pleców i zmniejszeniu nacisku. Rób też sobie przerwy i ćwicz mięśnie.Traktuj rozciąganie bardzo poważnie. Wraz z wiekiem nasze ciała potrzebują trochę więcej czasu, aby się poruszać. Kiedy wstaniesz z łóżka, poświęć około pięciu minut na ćwiczenia rozciągające plecy. Pomoże to rozluźnić mięśnie i będziesz gotowy na cały dzień.Ważne jest, aby wiedzieć i rozumieć, czy ból pleców jest przewlekły, czy ostry. Czym jest trening EMS?

Przewlekły ból pleców trwa dłużej niż trzy miesiące i jest ciągłym bólem pleców, zwykle spowodowanym urazem lub chorobą.

Ostry ból pleców może również pochodzić z urazu i z innych powodów i zwykle pojawia się szybko i trwa tylko przez krótki czas.Rozpocznij od prostych kroków, gdy radzisz sobie z bólem pleców. Spokojnie i odpoczynek przez kilka dni może pomóc przywrócić mobilność. Weź ibuprofen, paracetamol lub inny lek przeciwzapalny, aby złagodzić ból pleców podczas odpoczynku. Nie zapomnij również użyć okładów zmieniających temperaturę, aby uzyskać tymczasową ulgę.Staraj się nie stać przez długi czas. Może to spowodować kontuzję pleców z powodu całego obciążenia, na jakie narażasz swoje ciało. Jeśli masz pracę, która sprawia, że ​​cały dzień jesteś na nogach, upewnij się, że robisz sobie przerwy, a kiedy wrócisz do domu, odpocznij trochę.Ćwiczenia rozciągające i uelastyczniające mogą znacznie pomóc w zapobieganiu, a nawet pozbywaniu się bólu pleców. Jeśli te rozciągania zostaną wykonane prawidłowo i zgodnie z kierunkiem, zobaczysz wyniki. Joga jest dobrym pomysłem na pewne sytuacje, a zwłaszcza na środki zapobiegawcze. Porozmawiaj ze swoim lekarzem i zrób wszystko, co możesz, aby zapobiegać bólom pleców.Mówi się, że około dwie trzecie populacji cierpi lub będzie cierpieć z powodu bólu pleców. Większość ludzi logicznie obwinia wydarzenie najbliższe urazu, ale niewiele wiedzą, że ból pleców może być problemem nagromadzonego stresu przez wiele tygodni, a nawet miesięcy. W wielu przypadkach jest to ostatnia część ciągu wydarzeń, które doprowadziły do ​​bólu.Teraz, gdy wiesz, że nie jesteś sam i znasz kilka typowych wskazówek, jak radzić sobie z tym problemem bólu pleców, powinieneś czuć się bardziej komfortowo, ucząc się, jak żyć z bólem pleców, a może nawet możesz całkowicie usunąć go ze swojego życia. Wiele innych osób to zrobiło i Ty też możesz!

Author