Nawet, jeśli ktoś nie jest zwolennikiem stosowania chemii w uprawach to szybko zda sobie sprawę z tego, że to jest jedyne skuteczne rozwiązanie.

W ten sposób można niszczyć chwasty i można zwiększyć swoje plony. Chwastami, które na sto procent pojawią się w naszych uprawach są gwiazdnica pospolita i perz właściwy. Jeśli chodzi o perz właściwy to musimy wiedzieć, że o ile na wierzchu nie wygląda groźnie to jest system korzeniowy to jedna wielka plątanina i pajęczyna. Jeśli nie będziemy z tym chwastem walczyć to szybko się przekonamy, że ziemniaki wiele na tym ucierpią, a tego żaden rolnik nie chce.

Im większe plony tym większy zysk tym bardziej, jeśli cena ziemniaka znowu spadnie. Gwiazdnica pospolita to duża roślina, która bardzo, ale to bardzo szybko rośnie. Od czasu rozsiania się jej o zakwitnięcia i zrzucenia nowych nasion mija około pięciu tygodni. Wtedy znowu rosną chwasty i znowu. Nie można pozwolić na jej rozwój, dlatego przyda się skuteczna ochrona herbicydowa.

Co wybrać?

W tym przypadku liczy się skład, jaki mają herbicydy, ale również to, jaki jest producent. Stawiamy na firmy bardzo znane, bo wtedy wiemy, że na pewno mają tak dobraną mieszkankę różnych składników, że daje to najlepsze efekty dla nas. można się nie znać na herbicydach, ale jeśli postawimy na renomowaną firmę to wiemy, że im można zaufać i na pewno spełnią nasze wszystkie wymagania i oczekiwania. Na opakowaniu mamy napisane, kiedy stosować herbicydy i w jakiej ilości. Stosujemy się do tego, a wtedy pozbędziemy się chwastów z ziemniaka. Walka z chwastami jest bardzo trudna, bo rozwijają się lepiej i szybciej niż ziemniaki. Nie można się poddawać, bo dobrze dobrana ochrona herbicydowa ziemniaka daje zawsze efekty. te osoby, które mają w tym doświadczenie wiedzą, że trzeba szybko działać. Można stosować profilaktycznie środki chemiczne, bo i tak chwasty wyrosną. Gleba jest dla nich żyzna, dlatego szanse, że pojawią się chwasty są stu procentowe. Pytanie tylko, jaki to będzie gatunek? To trzeba będzie sprawdzać.

Author