Turystyka z każdym rokiem zyskuje na popularności, a wraz z nią rozwijają się nowoczesne formy wypoczynku. Kotlinę Kłodzką, ze względu na malownicze krajobrazy i bogactwo atrakcji turystycznych, coraz chętniej wybierają turyści poszukujący oryginalnych form noclegowych. W niniejszym artykule przedstawimy pojęcie glampingu. Dowiesz się, co czyni glamping tak wyjątkowym, jakie udogodnienia oferują nowoczesne ośrodki glampingowe oraz jakie korzyści płyną z wyboru takiej formy wypoczynku.

Czym jest glamping?

Glamping to forma turystyki, która łączy w sobie wygodę i komfort pobytu w plenerze z bliskością natury. Nazwa „glamping” pochodzi od połączenia słów „glamour” i „camping”. W odróżnieniu od tradycyjnego kempingu, gdzie noclegi polegają na namiotach lub przyczepach kempingowych, glamping oferuje wyjątkowe, luksusowe formy zakwaterowania.

W ośrodkach glampingowych turyści mogą liczyć na wiele udogodnień, takich jak prywatne łazienki, klimatyzację, łóżka z wygodnymi materacami, kuchnie wyposażone w niezbędne sprzęty.. Glamping to idealne rozwiązanie dla osób ceniących swobodę, bliskość natury i komfortowy wypoczynek.

Glamping na Dolnym Śląsku

Dolny Śląsk to region, który z roku na rok zyskuje na popularności wśród turystów. W regionie tym można znaleźć wiele ciekawych miejsc, idealnych na urlop. Kilka z nich znajdziemy w uroczej Kotlinie Kłodzkiej położonej w Sudetach. Jednym z takich miejsc jest ośrodek wypoczynkowy 4 żywioły w Starej Morawie, oferujący domki kopułowe i jurty do wynajęcia.

Obiekty są przestronne, w pełni wyposażone i oferują niecodzienne doznania. Atrakcją domków kopułowych jest przeszklony z trójkąt z drzwi i okien. Pozwala on na obserwowanie majestatycznego widoku na rozciągające się na zewnątrz góry. W jurtach do wynajęcia znajdziemy z kolei świetlik, czyli okno dachowe. Dzięki niemu możemy podziwiać niebo o każdej porze dnia i nocy.

Czym charakteryzują się domki i jurty do wynajęcia?

Nocleg w okrągłej przestrzeni ma pozytywny wpływ na człowieka, ponieważ pozwala na poczucie harmonii z otoczeniem i bliskości natury. Okrągła forma przestrzeni wprowadza element organiczny, co pomaga stworzyć spokojną i relaksującą atmosferę. Może także może pomóc w redukcji stresu i poprawie samopoczucia. Nocleg w takiej przestrzeni pozwala na dodatkową dawkę spokoju i wyciszenia.

Ofertę ośrodka wypoczynkowego 4 żywioły w Starej Morawie sprawdzisz tutaj: https://4zywioly.art

Author