Bliskość morza i plaży może mieć pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie, dlatego jest to tak popularne miejsce na rodzinny wypoczynek. Nie da się ukryć, że im bliżej morza odpoczywamy, tym lepiej się czujemy. W rzeczywistości lekarze zalecają wycieczki lecznicze nad morze już od XVIII wieku. Przede wszystkim nad morzem można posłuchać kojącego szumu fal i nawdychać się zdrowego jodu, który zapobiega między innymi chorobom tarczycy. Relaks i błogi spokój wpływają kojąco na cały organizm. Wybrzeże nie tylko promuje dobre zdrowie fizyczne, ale wiele można powiedzieć o tym, jak poprawia ono nasze samopoczucie psychiczne.

Takie rodzinne wakacje mogą być właściwym lekarstwem na stres, a romantyczny wypad do hotelu na nabrzeżu może zapewnić odpowiedni relaks i ożywić relację w związku.

Przebywanie blisko wody zawsze jest wspaniałym pomysłem na odpoczynek. Ponadto wakacje na wybrzeżu zachęcają do aktywności fizycznej, nawet jeśli jest to po prostu spacer po plaży czy pływanie. Oprócz naturalnego złuszczania stóp przez piasek plażowy, chodzenie po plaży zapewnia znacznie większy wysiłek fizyczny niż chodzenie po płaskiej powierzchni, takiej jak chodnik. Dzieje się tak, ponieważ twoje ciało nieustannie równoważy nierówną powierzchnię piasku, skutecznie pracując łydkami, udami i pośladkami, więc ćwiczysz te mięśnie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Pływanie w morzu zapewnia pełny trening ciała, poprawia krążenie i zwiększa funkcjonowanie układu odpornościowego oraz aktywuje mechanizmy lecznicze organizmu w celu zwalczania chorób, takich jak astma, zapalenie stawów, zapalenie oskrzeli, a także częste bóle mięśni. Jeśli chcesz pojechać nad morze, wynajmij domek w Dębkach od polecanego przez nas komfortowego ośrodka jakim jest http://www.slonecznakajuta.pl/. Pobyt nad morzem jest również dobry dla skóry. Magnez w wodzie morskiej zwiększa elastyczność skóry, nawilża ją i poprawia jej wygląd, a sól i chlorek potasu, które naturalnie występują w wodzie morskiej, są świetnymi składnikami pielęgnacyjnymi. Pewna ilość słońca może być dobra na niektóre dolegliwości skórne, takie jak łuszczyca czy trądzik. Jest tak, ponieważ niewielka ilość promieniowania ultrafioletowego z promieni słonecznych pomaga wysuszyć skórę i przyspiesza gojenie. Zdecydowanie warto odpoczywać nad morzem!

Author