Oprócz niezwykłych właściwości odżywczych liście moringi przywracają pewność siebie i pomagają w procesie odchudzania oraz leczeniu wielu chorób.

Nasiona rośliny były używane jako lekarstwo na depresję w starożytnych kulturach, czczonych za ich zdolność do dawania energii. Wiele części rośliny jest dostępnych do kupienia, jednak w większości miejsc znajdziesz ją przede wszystkim jako proszek z liści, a nieco rzadziej jako proszek z nasion lub mieszankę tych dwóch. Ogólnie rzecz biorąc, największe korzyści można uzyskać z proszku z liści, ponieważ znaczna większość korzystnych związków i składników odżywczych rośliny występuje naturalnie w liściu. Moringa dość łatwo rośnie w klimacie umiarkowanym do ciepłego, dzięki czemu jest opłacalną opcją dla osób, które chcą mieć najświeższy dostępny materiał. Świeże liście z drzewa moringa stanowią doskonały dodatek do sałatek lub można je jeść świeże prosto z drzewa. Moringę można bezpiecznie przyjmować w większych ilościach, jednak zbyt szybkie podawanie większych dawek może powodować nieco nieprzyjemne skutki uboczne ze względu na jej silne właściwości lecznicze. Jest bardzo bogaty w składniki odżywcze, więc przyjmowanie zbyt dużej ilości może być marnotrawstwem, ponieważ organizm wchłania tylko te składniki odżywcze, których potrzebuje natychmiast, i wydala resztę.

Ogólne wytyczne dotyczące dawki początkowej to pół łyżeczka do jednej łyżki stołowej, jeśli jest to zgodne z twoim ciałem. Herbata z moringą jest również dość popularna. Oprócz pobudzenia poziomu energii, jak wiele innych naturalnych produktów, które działają na rzecz wzmocnienia układu odpornościowego, korzyści lecznicze moringi są bardzo szerokie. W przeciwieństwie do współczesnych leków, liście moringa mają potencjał, aby pokryć wszystkie potrzeby organizmu, gdy czujesz się trochę gorzej i potrzebujesz szybkiego leczenia. Jako jedna z najlepiej strzeżonych tajemnic Azji do tej pory, wspaniale jest myśleć, ile jeszcze korzyści zostanie odkrytych podczas badań nad zastosowaniem tej wszechstronnej rośliny, od terapii leczniczych i kosmetyków po żywność, suplementy diety i oczyszczanie wody.

Author