Doskonałym miejscem na rodzinną wycieczkę jest z pewnością Park Dinozaurów w Krasiejowie.

Jest to park o dużym obszarze, gdzie główną tematyką są oczywiście dinozaury. Park oferuje bardzo wiele atrakcji, z pewnością najbardziej ciekawą może być zobaczenie dinozaurów naturalnej wielkości, na terenie znajduje się bardzo wiele figur, jest ich ponad 200, które reprezentują ponad 70 różnych gatunków. Możemy zatem zobaczyć jak okazałe były to zwierzęta, jak ogromne były niektóre okazy w porównaniu do zwierząt żyjących obecnie. Oczywiście były do zwierzęta roślinożerne oraz mięsożerne, a także latające, tak jak pterodaktyle. Z pewnością wielu młodych ludzi interesuje się dinozaurami, z pewnością ma na to wpływ popularyzacja takich filmów jak Park Jurajski, a także inne kolejne części. Niesamowity Park Dinozaurów w Krasiejowie

Dinozaury są wyjątkowe ze względu na swoje rozmiary, a także na sam fakt, że nie ma ich na świecie, oprócz niektórych gatunków takich jak krokodyle, które są ich następcami.

Park to wiele bardzo ciekawych atrakcji, znajdziemy tam przykładowo tunel czasu, do którego wjeżdżamy kolejką, możemy po drodze zobaczyć różnego rodzaju prezentacje multimedialne, które przybliżają nam w jaki sposób powstał wszechświat, jaka jest historia Układu Słonecznego czy też samej Ziemi, zobaczymy jak powstawało życie i jak pierwsze zwierzęta wychodziły na ląd. Oczywiście w parku możemy zapoznać się także z życiem ludzi prehistorycznych, znajdziemy także wystawę, która pokazuje jakimi narzędziami się posługiwali, jaki tryb życia prowadzili. W parku znajdziemy także bardzo wiele różnych atrakcji multimedialnych, jest to przykładowo Park Ewolucji, w którym możemy zobaczyć za pomocą okularów 3D wirtualną wystawę, mówiącą o historii człowieka, o naszych przodkach. Znajdziemy tutaj także muzeum, w którym znajdują się prawdziwe wykopaliska, na uwagę zasługuje fakt, iż pod nogami turystów znajdują się prawdziwe wykopaliska, które są kontynuowane nadal. Możemy zobaczyć zatem, w jaki sposób paleontolodzy pracują, w jaki sposób pozyskują skamieniałości. Oczywiście w parku prowadzone są różne kolonie opolszczyzna to wspaniałe miejsce na spędzenie kolonii, możemy zwiedzać tutaj bardzo ciekawe miejsca, takie właśnie jak Park Dinozaurów. Co roku Park odwiedzają tysiące zadowolonych turystów, a wielu z nich wraca tam wiele razy.

Author