Kiedyś pobranie się w plenerze nie było tak proste, jak obecnie. Dzisiaj bez trudu można zorganizować nie tylko przyjęcie pod chmurką, ale również samą ceremonię ślubu cywilnego. Ten niezwykły dzień może wtedy udokumentować dobry fotograf ślubny.

Ślub w plenerze to marzenie wielu kobiet oraz mężczyzn. To atrakcyjna alternatywa dla tradycyjnego ślubu odbywającego się we wnętrzach – zwłaszcza w trakcie upalnego lata, gdy pogoda zachęca do przebywania na dworze. Jak zorganizować ślub na zewnątrz? Oto najważniejsze porady!

Ślub cywilny w plenerze

Niestety, organizacja ślubu kościelnego w plenerze zazwyczaj nie jest możliwa, ponieważ Kościół nie zgadza się na ceremonię odbywającą się poza budynkiem świątyni.

Bez problemu można jednak wziąć ślub cywilny. Wprowadzone kilka lat temu zmiany spowodowały, że procedura jest nie tylko znacznie prostsza, ale także niedroga. Aktualnie za ślub w plenerze trzeba będzie zapłacić dodatkowe 1000 złotych.

Więcej informacji dotyczących organizacji ślubu cywilnego w plenerze można uzyskać na stronach internetowych oraz bezpośrednio w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Zabawa weselna na świeżym powietrzu

Nie ma również żadnych trudności z organizacją przyjęcia na świeżym powietrzu. Taką ofertę posiadają wybrane domy weselne oraz restauracje. Można także zorganizować wszystko samodzielnie.

Najczęściej wesele odbywa się wtedy w wynajętym namiocie, który może być wyposażony również w drewniany parkiet do tańczenia. Wobec tego nawet wtedy, gdy pogoda nie będzie dopisywać, goście mogą być zadowoleni z przyjęcia. Można także zamówić catering weselny, skorzystać z usług orkiestry, DJ-a, zamówić różnego rodzaju atrakcje, na przykład barmana, fontannę czekoladową, stół wiejski. Możliwości są nieograniczone!

Nie można zapominać także o tym, aby wybrać odpowiedniego fotografa, który będzie mógł udokumentować tak piękny ślub w plenerze oraz zabawę weselną odbywającą się pod chmurką. Z ofertami można zapoznać się już teraz online.

Author