Nie jest łatwo ukryć zęby, ponieważ są one widoczne kiedy się uśmiechasz, mówisz, jesz, dlatego ważne jest aby mieć równo ustawione i proste zęby.

Chociaż niektórym ludziom nie przeszkadzają zęby, które nie są tak proste, jak mogłyby być, wiele osób chce mieć przez całe życie piękny i prosty zgryz. Dobra wiadomość jest taka, że w gabinetach ortodontycznych jest wiele opcji prostowania zębów, które pasują do twojego stylu życia i budżetu.

Nierówne zęby powodują różne problemy zdrowotne

Załóż aparat na zęby we Wrocławiu w gabinecie ortodontycznym

Twoje zęby odgrywają kluczową rolę w mowie. Kiedy są poza linią lub wychylają się zbyt mocno do przodu lub do tyłu, wpływa to na twoje wzorce mówienia, co może powodować zakłopotanie i frustrację. Aparat ortodontyczny może korygować ustawienie zębów, aby zapewnić wyraźniejszą, bardziej zrozumiałą mowę. Aparaty na zębach mogą przesuwać problematyczny zgryz, który może powodować kłopotliwe wady wymowy. Przestrzenie między zębami mogą również powodować gwizdanie i świst, które aparat ortodontyczny może naprawić, zamykając luki.

Kiedy brakuje zębów, które można by podeprzeć, tkanki kostne i dziąsła zaczną erodować. Dotyczy to również źle ustawionych zębów, które pozostawiają luki i przestrzenie lub wywierają zbyt duży nacisk na kość szczęki z powodu złego zgryzu. Kości i tkanki są mniej podatne na erozję i mogą nadal wspierać zęby w ich nowym ustawieniu za pomocą aparatu ortodontycznego, a aparat na zębach pomaga również we wspieraniu kości i tkanek w jamie ustnej. Po osiedleniu się zębów w nowym miejscu kości odbudowują się w sposób naturalny. Zęby wspomagają trawienie, gdy możesz dokładnie przeżuć jedzenie. Jeśli są źle ustawione, aparat ortodontyczny może je wyprostować, aby zapewnić optymalne ustawienie do jedzenia i żucia.

Aparat ortodontyczny może pomóc w wielu problemach ze zdrowiem jamy ustnej i może zaoszczędzić dużo pieniędzy i czasu w przyszłości. Jeśli nie masz pewności, czy aparat na zęby Wrocław byłby wart twojego czasu, czy pieniędzy, zastanów się nad korzyściami opisanymi powyżej i jak zwiększają one wartość tego leczenia.

Author