Z pewnością wiele osób może zwiększyć swoją masę mięśniową po prostu poprzez prawidłowe odżywianie i podnoszenie ciężarów.

Ale aby naprawdę zmaksymalizować swój potencjał wzrostu mięśni, popularną opcją są również odpowiednio dobrane suplementy. Wiele osób zastanawia się, jakie suplementy na masę mięśniową wybrać i co powinny one zawierać w swoim składzie, aby były warte zakupu i zażywania.

Treningi w połączeniu z dietą i suplementami budują masę mięśniową

Suplementy na masę zwiększają siłę mięśni

Suplementy na masę zawierające serwatkę są bardzo popularne, ponieważ ten składnik jest ważny dla stymulowania syntezy białek. Serwatka to białko mleka, które ma wysoki poziom aminokwasów rozgałęzionych, łatwo się trawi i szybko dociera do mięśni, aby zacząć budować masę mięśniową. Serwatka zawiera również peptydy, które zwiększają przepływ krwi do mięśni, dlatego zaleca się spożywanie suplementów zawierających białka z serwatki rano i zaraz po treningu, aby pobudzić wzrost masy mięśniowej.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybór suplementu białkowego w proszku, która zawiera hydrolizaty białka, czyli białko podzielone na mniejsze fragmenty w celu szybszego trawienia, lub izolat białka.
Inne białko mleka, kazeina, również jest ważnym składnikiem odżywek i suplementów na masę mięśniową. Kazeina jest dość wolno trawiona, ale to sprawia, że jest idealna jako suplement zażywany przed snem. Kazeina również sprawia, że czujesz się mniej pełny, co czyni ją odpowiednim suplementem dla tych, którzy chcą rozbudować masę mięśniową. Wybierz suplementy z białkiem kazeinowym, który zawiera kazeinę micelarną, czyli najwolniej trawioną kazeinę.

Osoby, które zażywają suplementy na masę zestaw zawierający aminokwas kreatynę, lepiej przybierają na masie mięśniowej i bardziej zwiększają siłę. Kreatyna działa na wiele sposobów, przede wszystkim zwiększa ilość energii w mięśniach potrzebnej do wykonywania powtórzeń na siłowni. Jeśli wykonasz więcej powtórzeń podczas treningu i zwiększysz jego intensywność, pozwoli to zwiększyć masę mięśniową i stać się silniejszym na dłuższą metę.

Author