Parki tematyczne cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością, jest to doskonały pomysł aby spędzić czas z rodziną.

Może być to odskocznia od pracy i codziennych obowiązków. Warto ten czas spędzić wraz z rodziną, z pewnością park tematyczny będzie dobrym miejscem na wypad za miasto. W Krasiejowie znajdziemy park tematyczny, gdzie tematem przewodnim są dinozaury, nieprzypadkowo ponieważ w tym miejscu znajdowane są szczątki dinozaurów. Okres triasu był pierwszym okresem ery mezozoicznej i miał miejsce między 251 a 199 mln lat temu. Nastąpiło to po wielkim masowym wymieraniu pod koniec okresu permu i był to czas, w którym życie poza oceanami zaczęło się różnicować. Na początku triasu większość kontynentów była skoncentrowana na gigantycznym superkontynencie znanym jako Pangaea. Klimat był generalnie bardzo suchy na znacznej części Pangei, z bardzo gorącymi latami i mroźnymi zimami w głębi kontynentu. W pobliżu regionów przybrzeżnych panował bardzo sezonowy klimat monsunowy. Cały kontynent zamieszkiwało wiele gatunków dinozaurów, w tym dinozaury żyjące w morzach. Gady żyjące w tamtym okresie były dużo większe niż największe ssaki żyjące obecnie na ziemi.

W parku znajdziemy wiele atrakcji, jedną z nich jest Pawilon Paleontologiczny, znajdziemy w nim wykopaliska archeologiczne.

Pod nogami zwiedzających znajdują się wykopaliska przy których pracują co roku archeolodzy. Jest to jedyne takie miejsce na świecie, gdzie możemy podziwiać pracę przy odsłanianiu kości dinozaurów. Możemy tam zobaczyć wiele interesujących eksponatów, jak przykładowo prymitywne narzędzia używane kiedyś w epoce krzemu 5000 lat p.n.e. Bardzo ciekawe jest także wirtualne oceanarium, w którym będziemy mogli zobaczyć jak wyglądały wodne stworzenia z epoki dinozaurów. Animacje komputerowe są bardzo realistyczne, przez co poczujemy się jakbyśmy widzieli je naprawdę. W kinie 3D będziemy mogli także zobaczyć wiele ciekawych filmów na temat dinozaurów. Znajdą się tutaj także atrakcje dla najmłodszych, z pewnością każdy będzie bawił się dobrze.

Author