Remont łazienki to nie lada wyzwanie, zarówno dla fachowca, który będzie wykonywał projekt, jak również dla architekta wnętrz, który ten projekt musi stworzyć.

Warto jednak jest wspomnieć o tym, że łazienką śmiało możemy zaprojektować sami, nie potrzebna jest tutaj duża wiedza. W łazience najczęściej znajdzie się kabina prysznicowa lub wanna, sedes, duże lustro, kilka odpowiednio wielkich szafek by pomieścić ręczniki oraz przybory higieniczne, a także umywalka. To właśnie umywalka będzie tematem przewodnim tego tekstu. Jak dobrać odpowiednią umywalkę do łazienki? Jaki typ umywalki wybrać, a przede wszystkim w jaki sposób dobrać kolorystykę umywalki, którą chcemy kupić?
Ceramiczne umywalki powoli odchodzą w zapomnienie. Umywalka nadaje charakteru Twojej łazience – wybierz ją dobrze.

Kiedyś były naprawdę popularne jednak największym ich minusem była słaba odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Produkty słabej jakości niejednokrotnie ulegały zniszczeniu już przy najmniejszym uderzeniu twardego przedmiotu, jak chociażby opakowanie pudru do nas. Obecnie popularne stają się umywalki konglomeratowe, a więc szerzej znane jako umywalki granitowe. Ich skład to około 80 procent kruszywa (piasków kwarcowych) oraz około 20 procent specjalnie dobranych żywic, dzięki którym tego rodzaju umywalka nabiera naprawdę unikalnych właściwości pod względem uszkodzeń mechanicznych czy zarysowań. Ponadto umywalki granitowe występują praktycznie w każdym możliwym kształcie począwszy od prostokątów, przez okręgi, owali i inne nieregularne kształty. Umywalki łazienkowe występują w najróżniejszych rodzajach dzieląc je na umywalki podblatowe, nablatowe, wiszące, półblatowe, wpuszczane w blat czy stojące. Jeśli chodzi o kolorystykę takich umywalek, wybór w tym przypadku jest ogromny, od czarnych, poprzez odcienie szarości, beżowe barwy po białe. umywalki meblowe dostępne obecnie w sklepach budowlanych to przede wszystkim przeogromny wybór, który niestety może sprawić pewne problemy osobom niezdecydowanym.

Author