W panującej obecnie erze spotkań biznesowych, szkoleń czy warsztatów wybór sali konferencyjnej wydaje się być kluczowy, jeśli chcemy sprawić, aby uczestnicy czuli się dobrze oraz aby przyswojona przez nich wiedza była jak największa. Jak więc wybrać salę konferencyjną, która sprosta wymaganiom, zagwarantuje przyjemną atmosferę oraz możliwość efektywnego przeprowadzania szkoleń?

Postaw na funkcjonalne, ale i ładne wnętrze!

Wyposażenie sali konferencyjnej gra kluczową rolę w przypadku szkoleń, jednak, nie ukrywajmy, wystrój również ma ogromne znaczenie. Wpływa on w dużym stopniu na możliwość koncentracji, samopoczucie i ogólny odbiór zarówno uczestników szkolenia, jak i osób je przeprowadzających. Warto postawić na przestronne wnętrze z dużą ilością okien wyposażonych w rolety lub zasłony. W upalne dni zbawienną może okazać się obecność klimatyzacji, regulującej temperaturę wnętrza. W sali obowiązkowo powinny znajdować się niezbędne sprzęty multimedialne takie jak projektor, rzutnik, tablica, głośniki oraz mikrofony. Przydatny może okazać się również wskaźnik laserowy czy pilot do zmiany slajdów. Warto również wybierać salę konferencyjną, która oferuje laptop połączony z rzutnikiem, co stanowi znaczne ułatwienie w przeprowadzaniu szkoleń. Ustawienie stołów zależne będzie od ilości osób uczestniczących w szkoleniu. Najlepiej zrobić to w taki sposób, aby umożliwić każdemu dobrą widoczność ekranu oraz swobodę ruchów. Znaczącą rolę odgrywa również oświetlenie. Najlepiej postawić na żarówki dające białe światło, gdyż sprzyja ono koncentracji i pomaga się skupić. I tak, przykładowym miejscem spełniającym powyższe wymagania jest www.hotelgaltarnow.pl, czyli Hotel Gal, znajdujący się na ul. Dworcowej 5 w Tarnowie (tel. 14 688 99 30), które oferuje w pełni wyposażoną salę konferencyjną, idealną na spotkania szkoleniowe czy biznesowe.

Ogólnodostępna lokalizacja jest dużym atutem!

Organizując szkolenie, warto wziąć pod uwagę, że jego uczestnikami nie będą tylko lokalni mieszkańcy czy pracownicy firm mieszczących się w niewielkiej odległości od sali konferencyjnej.

Wybierając miejsce szkolenia należy wziąć pod uwagę aspekty takie jak: bliskość transportu publicznego (linii kolejowych, przystanków autobusowych, przystanków tramwajowych), obecność wielu dogodnych miejsc parkingowych, lokalizacja łatwa w odnalezieniu. Mile widziana będzie także obecność miejsca, gdzie można zorganizować nocleg, jeśli szkolenie ma potrwać dłużej niż jeden dzień.

Uwzględnij potrzeby wszystkich uczestników

Zawsze należy pamiętać o tym, że do uczestników naszego spotkania mogą należeć również osoby z niepełnosprawnością. Biorąc to pod uwagę, sala szkoleniowa powinna spełniać jeszcze bardziej restrykcyjne wymogi, a mianowicie kluczowa jest obecność licznych udogodnień takich jak, podjazdy dla wózków inwalidzkich, sprawne windy, toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością czy brak wysokich progów. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych i niezręcznych dla obu stron sytuacji i pokażemy się jako profesjonaliści dbający o każdy szczegół.

Wybierając miejsce na szkolenie dobrym pomysłem może okazać się samodzielne sprawdzenie, czy spełnia ona wszystkie nasze wymogi. Wystarczy poświęcić niewiele czasu na dojazd i zorientowanie się w budynku, a z pewnością będziemy mogli spać spokojnie ze świadomością, iż dopięliśmy wszystko na ostatni guzik.

Author