Kiedy tylko znajdziesz się we Wrocławiu, zorientujesz się, dlaczego to miasto określa się jako polską Wenecję. Wcześniej, nawet zanim jeszcze opuścisz samochód albo autobus, którym tutaj przyjechałeś, przez okno będziesz widział mnóstwo powodów nazwania go miastem stu mostów. Jednak nie tylko mosty sprawiają, że porównuje się Wrocław z Wenecją. Przyczyną jest bogactwo różnorodnych dróg i odnóg wodnych i romantycznej architektury, dzięki której Wrocław szybko staje się jednym z najpopularniejszych miejsc docelowych na krótkie wakacje w Europie Wschodniej. W mieście zbudowanym na 12 wyspach woda jest nieodłączną częścią życia.

Mając na uwadze powyższe spostrzeżenia, z pewnością ucieszy Cię możliwość skorzystania z noclegu wyjątkowego ze względu na swoje położenie i umiejscowienie wewnątrz zabytkowego i pieczołowicie odrestaurowanego budynku. Kiedy tylko wysiądziesz z samochodu i spojrzysz na zabytkową, pochodzącą z XVI wieku kamienicę, w której mieści się Boogie Deluxe Old Town Wrocław, od razu poczujesz, że jesteś we właściwym miejscu.

Co oferuje gościom Boogie Deluxe Old Town Wrocław?

Czy wiesz, że Wrocław jest miastem, które w połowie XIX wieku otworzyło drugie na świecie biuro podróży? Zatem już wiesz, skąd bierze się taka świadomość wrocławian w kwestiach turystycznych i dlaczego wydaje się sprawiedliwe, że Wrocław zyskuje teraz reputację czołowego europejskiego celu turystycznego. Tym bardziej docenisz widok, jaki będzie roztaczał się z okien Twojego pokoju w Boogie Deluxe Old Town Wrocław, a jeszcze bardziej fakt, że z tego miejsca do wrocławskiego Rynku dojdziesz w ciągu kilku minut leniwym krokiem. Zauważysz też, że atrakcyjność miasta jest ściśle związana z wyjątkowym położeniem geograficznym: między Odrą, która przepływa w odległości 100 metrów od drzwi hotelu, w którym się zatrzymałeś i jej mniejszymi dopływami, nad którymi rozpięte są słynne mosty, które służą w dużej mierze praktycznemu celowi, łącząc każdą wyspę z jej sąsiadami.

Wiele rzek w mieście najlepiej zwiedzać wypożyczając kajak lub decydując się na rejs po rzece. Odra to główna droga wodna, z dodatkowymi kanałami biegnącymi przez miejską sieć wysp. Jeśli przejdziesz wzdłuż brzegu, prędzej czy później natkniesz się na wypożyczalnię różnych wodnych środków transportu. Skorzystaj z tej okazji, wsiądź na łódź lub gondolkę, aby przepłynąć obok zabytków, w tym tysiącletniego Ostrowa Tumskiego (Wyspa Katedralna), wrocławskiego zoo i najsłynniejszego mostu miasta, Grunwaldzkiego, mostu wiszącego, który jest doskonale oświetlony każdej nocy.

Jakie mosty mijałeś kierując się do Boogie Deluxe Old Town Wrocław?

Przed II wojną światową Wrocław miał ponad 300 mostów, ale miasto doznało znacznych zniszczeń wielu urządzeń konstrukcyjnych w ostatnim roku wojny. Dziś nadal we Wrocławiu jest ponad 100 mostów, a także około 30 trapów, co pozwala porównywać to miasto nie tylko z Wenecją, ale również z Amsterdamem, Hamburgiem czy Sankt Petersburgiem. W drodze do Boogie Deluxe Old Town Wrocław prawdopodobnie mijałeś co najmniej kilka mostów, z których większość stanowi bardzo dobry powód do odwiedzenia Wrocławia, a dla miłośników architektury te cuda inżynierii miejskiej są stałym obiektem podziwu i ekscytujących rozmów.

Jednym z nowszych punktów na mapie wrocławskich mostów jest Most Rędziński. Ukończony w 2011 roku jest obecnie najdłuższym i najwyższym mostem w Polsce. Pary powinny koniecznie odwiedzić akwamaryn Tumski, wrocławski Most Zakochanych, gdzie nowożeńcy jeszcze do niedawna zawieszali kłódki, aby przypieczętować swoje śluby. Przy zoo misterne żółte łuki mostu Zwierzynieckiego górują nad filarami z czerwonego piaskowca, które od ponad stu lat utrzymują chodnik na miejscu.

Skąd się wzięły krasnale obok Boogie Deluxe Old Town Wrocław?

Ile razy zastanawiałeś się, skąd się wzięły te wszystkie niewielkie stworzenia w różnych zakamarkach uliczek, którymi poruszałeś się, by dojść z Boogie Deluxe Old Town Wrocław do Rynku, lub na Ostrów Tumski. Nic tak nie cieszy wrocławianina, jak możliwość wysłania gości na polowanie na słynne wrocławskie krasnale. Szacuje się, że w mieście jest ich ponad 300, rozsianych po całym mieście, a każdy ma dziwaczną osobowość i nazwę związaną z lokalizacją. Powstały jako hołd dla Ruchu Pomarańczowej Alternatywy, podziemnej grupy protestacyjnej, która pokojowo przeciwstawiła się komunistycznemu reżimowi lat 80-tych. Jeśli odwiedzasz Wrocław z dziećmi, świetnym pomysłem jest urządzenie rodzinnej wycieczki w poszukiwaniu krasnali.

Author