Strzyżenie może być świetnym sposobem na zmianę stylu, ale to normalne, że czujesz się trochę niepewnie co do nowej fryzury, zwłaszcza jeśli nosisz długie włosy przez długi czas. Jeśli obawiasz się obciąć włosy, ale marzy ci się krótsza fryzura, przede wszystkim poproś o poradę stylistę fryzur.

Dobrzy fryzjerzy potrafią dobrać odpowiednią fryzurę do kształtu twarzy, charakteru i stanu włosów klienta. Nowa fryzura może sprawić, że poczujesz się piękna i bardziej pewna siebie. Spójrz na siebie w lustrze i wyobraź sobie różne fryzury. Decyzja, czy ściąć włosy, to osobista sprawa, która jest inna dla każdej osoby i nie ma dobrej ani złej odpowiedzi, czy warto ostrzyc włosy krócej. Kiedy próbujesz się zdecydować na nową fryzurę, spędź trochę czasu patrząc w lustro i sprawdzając, jak wyglądałyby twoje włosy po strzyżeniu.

Spróbuj tak podpiąć włosy, aby wyglądały na krótsze niż zwykle, lub przerzuć końce włosów na czoło, aby wyglądały jak grzywka. Może to pomóc ci w przybliżeniu tego, jak wyglądałabyś w nowej fryzurze. Nie obcinaj włosów tylko dlatego, że ktoś tego chce.

Nie ma nic złego w zasięgnięciu rady przyjaciół i rodziny, czy uważają, że dana fryzura będzie dobrze na tobie wyglądać, ale nie powinieneś ścinać włosów, ponieważ czujesz presję otoczenia.

Niezależnie od tego, czy jest to Twoja mama, najlepsza przyjaciółka czy osoba, z którą się spotykasz, Twoje włosy należą do Ciebie i możesz je przycinać tylko wtedy, gdy chcesz. To samo dotyczy sytuacji, gdy czujesz presję, by zostawić długie włosy, ale chcesz je przyciąć. Jesteś jedyną osobą, która powinna podjąć taką decyzję. Jeśli zastanawiasz się nad zmianą fryzury, ale nie wiesz, w którym kierunku iść, umów się na konsultację i odwiedź salon fryzjerski Kraków. Przynieś kilka inspirujących zdjęć i zapytaj, jaka stylizacja będzie dobrze na tobie wyglądać. Właściwy stylista będzie wiedział, jak pomóc Ci wybrać fryzurę, która będzie pasować do kształtu Twojej twarzy i struktury oraz kondycji włosów. Fryzjerzy znają się na włosach i ich pielęgnacji, warto więc wziąć pod uwagę ich wskazówki.

Author