Marzycie o podróży poślubnej wiodącej do tropików? Sprawdźcie, w jaki sposób ją zorganizować i na jaki koszt trzeba się wtedy przygotować.

Tradycja wyjazdów poślubnych jest popularna zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, ale obecnie decyduje się na nią również wielu Polaków.

Wspólny wyjazd po zawarciu związku małżeńskiego to jego ukoronowanie i jednocześnie recepta na relaks. Teraz bardzo popularnym wyborem jest egzotyczna podróż poślubna. Co warto wiedzieć na temat jej organizacji?

Podróż poślubna – jak ją urządzić?

Pary, które chciałyby wyjechać w podróż poślubną, mogą obecnie zrobić to na dwa sposoby, a mianowicie mogą zaplanować wszystko samodzielnie lub wybrać gotową ofertę z biura podróży.

Wybór metody, w jaki sposób urządzona ma być egzotyczna podróż poślubna, ma bardzo duże znaczenie, ponieważ wpływa to na jej efekty i na zadowolenie uczestników. Stąd też zawsze warto poświęcić na ten cel więcej czasu, aby rzeczywiście mieć pewność, że wszystko będzie dopięte na ostatni guzik.

Nowość – podróż urządzona na zlecenie przez biuro podróży

Poza dwoma powyższymi opcjami na uwagę zasługuje jeszcze jedna, czyli egzotyczna podróż poślubna zaprojektowana przez biuro podróży zgodnie z indywidualnymi życzeniami pary. To połączenie zalet podróży kupionej z katalogu, która nie wymaga żadnych dodatkowych prac, a także swobody, jaką daje wyjazd przygotowany we własnym zakresie.

Stworzona w takiej formie egzotyczna podróż poślubna może być zatem doskonałym sposobem, aby spędzić czas tylko we dwoje, także w odległych zakątkach globu, ale jednocześnie nie wymaga ona czasochłonnego planowania. To pewność, że wyjazd będzie dopięty na ostatni guzik – bez żadnego wysiłku.

Ile kosztuje egzotyczna podróż poślubna i jak ją zorganizować?

Egzotyczna podróż poślubna – popularne kraje

Para ma do wyboru szeroką gamę różnych krajów, do których może wieść ich egzotyczna podróż poślubna, dlatego przed zdecydowaniem się na wyjazd warto sprawdzić różne propozycje i dopasować je także do swojego gustu.

Popularne kraje egzotyczne na wyjazd poślubny:

• Indonezja
• Meksyk
• Maroko
• Tunezja
• Japonia
• Tajlandia
• Polinezja Francuska
• Fidżi

Ile kosztuje egzotyczna podróż poślubna?

Egzotyczny miesiąc miodowy spędzony w malowniczym miejscu to najczęściej wydatek rozpoczynający się od około 5 000 złotych za parę, natomiast może on kosztować nawet około 20 000 złotych, jeżeli jest on zorganizowany na wysokim poziomie.

W tym przypadku duże znaczenie ma także wybór sposobu organizacji wyjazdu. Samodzielnie zaplanowana egzotyczna podróż poślubna może być najtańsza, ale warto pamiętać o tym, że wymaga ona czasu na jej organizację. Tanio można kupić także wyjazdy last minute z katalogów biur podróży. Więcej kosztuj indywidualna egzotyczna podróż poślubna, jednak w tym przypadku atutami są wygoda i oszczędność czasu.

Author