W ostatnich latach alternatywne metody podróżowania stają się coraz bardziej popularne. Sytuacja pandemiczna również przyczyniła się do wzrostu zainteresowania mniej konwencjonalnymi sposobami na organizację wyjazdu. Zmniejszyło się zainteresowanie publicznymi środkami transportu, a w branży podróżniczej coraz więcej osób decyduje się na wyjazd kamperem bądź busem.

Wynajem busa we Wrocławiu

Jakie są zalety podróżowania busem?

Przede wszystkim podróżowanie busem zdecydowanie zwiększa naszą mobilność. Możemy zdecydować się wtedy na dłuższe dystanse, gdyż bus może być również miejscem odpoczynku. Spanie na parkingu w 4 osobowym samochodzie osobowym nie należy do najbardziej komfortowych, ale czasem jest nie do uniknięcia. Przestrzeń jaką oferuje nam wnętrze wieloosobowego busa zwiększa komfort potencjalnego odpoczynku, ale też i samej podróży.

Jeśli podróżujemy większymi grupami, bus jest idealnym rozwiązaniem aby pomieścić grupę znajomych czy rodzinę w jednym pojeździe – co za tym idzie, zaoszczędzić na paliwie. Najczęściej wynajmowane są busy 9-osobowe, które do dyspozycji posiada kuszewski-busy.pl oferując możliwość wynajmu pojazdu na krótko i długoterminowe trasy. Warto pamiętać o tym, że do kierowania busem przeznaczonym dla 10 i więcej osób, potrzebne są specjalnie uprawnienia. Właśnie dlatego dużo wygodniejsze i opłacalne jest wynajęcie busa na 9 osób, gdzie nie jest konieczne załatwienie dodatkowych formalności.

Rodzaje busów na wynajem

Odpowiednio dostosowany bus może stać się naszym małym domem na kółkach w trakcie podróży. Niektóre warianty oferują wbudowane kuchenki, łóżka czy też elektronikę w postaci telewizora i gniazdek elektrycznych. Pozwala nam to zmniejszyć koszty podróży, oszczędzając na jedzeniu czy noclegu. Bus oferuje również wiele przestrzeni i miejsca na bagaże – na dwutygodniową podróż zdecydowanie łatwiej będzie nam spakować się do niego niż w bagaż podręczny oferowany przez linie lotnicze.

Podróż busem wymaga jednak pewnych umiejętności planowania – wsiadając w samolot, nie martwimy się o przebieg drogi, nie jest to nasza odpowiedzialność. Decydując się na podróż busem, musimy sami ustalić trasę, zorganizować wycieczkę w taki sposób, aby zahaczyć o wszystkie interesujące nas punkty. Dla miłośników all inclusive, którzy wolą jedynie korzystać z uroków wakacyjnego wyjazdu bez odpowiedzialności planowania go, nie będzie to odpowiednia opcja. Jednak dla osób chcących zaznać trochę samodzielności i czasem zjechać z utartego szlaku, podróż busem jest idealną opcją na nadchodzące wakacje.
Podróż wynajętym busem od Kuszewski Busy

Cena wynajmu

Czas na jedną z ważniejszych kwestii – jak wygląda cennik wynajmu busa? Czy wynajęcie busa zmieści się w naszym budżecie wakacyjnym? Przede wszystkim, musimy ustalić czy interesuje nas podróż krajowa, czy zamierzamy wybrać się za granicę. Wynajem busa na 7-10 dni w Polsce, przy przebiegu ok. 1500-2000 km kształtuje się na poziomie 150-220 zł za dzień. Cena oczywiście ulega zmianom biorąc pod uwagę czynniki takie jak wewnętrzne ceny różnych wypożyczalni, ich obłożenie w danym okresie oraz rodzaj pojazdu na jaki się decydujemy. Zagraniczna wycieczka busem wiąże się z kosztami ok. 180-280 zł za dzień, biorąc pod uwagę podróż po państwach Unii Europejskiej.

Dla każdego kto szuka nowych wrażeń i alternatywnych metod podróżowania, wynajęcie busa może być strzałem w dziesiątkę. Kto wie, być może podróż do Chorwacji wzbogaci się o kilkudniowy pobyt w Wiedniu, który zauroczył Was podczas postoju. Bez ograniczeń takich jak terminy lotów, kupione bilety, wycieczka staje się o wiele bardziej dynamiczna i elastyczna. Być może to właśnie będzie Wasza podróż życia.

Author