Meble należą do odpadów wielkogabarytowych, których nie możemy wyrzucić tam gdzie inne śmieci.

Niekiedy wywóz prowadzony jest w określonych dniach miesiąca, jeżeli jednak chcemy szybko pozbyć się gabarytów, wówczas powinniśmy postarać się o wywóz we własnym zakresie. Ale jednak potrzeba do tego odpowiedniego samochodu, pomocy kilku osób, które zniosą cięższe meble, takie jak sofy, wersalki, duże komody. Dlatego też często korzystamy z usług firm, które zajmują się wywozem odpadów do miejsca, gdzie będą one utylizowane.

Jak pozbyć się starych mebli?

Transport i utylizacja mebli o dużych gabarytach

Gminy odbierają od mieszkańców różnego rodzaju odpady, może być to przykładowo gruz po remoncie, stare meble, odpady metalowe, plastik czy też butelki. Meble często posiadają wiele różnych elementów, mogą być to elementy metalowe, plastikowe, materiał użyty do obszycia, w przypadku kanap będzie to gąbka oraz sprężyny. Możemy spotkać meble wyprodukowane z płyty pilśniowej, płyty MDF czy też meble wykonane z drewna. Wszystkie te materiały należy oddzielić, następnie poddać procesowi utylizowania. Część z nich może zostać użyta ponownie, przykładowo drewno czy też metal zostaną przetworzone, należy zadbać o to, aby zostały one zutylizowane w sposób bezpieczny dla środowiska.

Firmy, które zajmują się wywozem gabarytów, często zatrudniają kilka osób, które poradzą sobie z ciężkimi gabarytami. Zniesienie dużych przedmiotów może być problem, zwłaszcza na wąskich klatkach schodowych, możemy wówczas użyć różnego rodzaju wózków, pasów, które pomogą nam w łatwiejszym zniesieniu mebli na dół. W niektórych wypadkach najlepszym pomysłem będzie spuszczenie na linie z balkonu czy też z okna, ekipa która posiada doświadczenie będzie wiedziała, w jaki sposób odpowiednio zająć się gabarytami.

Meble to duże odpady, które po rozebraniu na części można częściowo przetwarzać, dlatego w punktach odbioru prowadzona jest utylizacja mebli warszawa również jest miastem, gdzie znajdziemy punkty odbioru dużych gabarytów. Dzięki temu ponownie można wykorzystać elementy metalowe, drewno, które może posłużyć na wióry, do produkcji płyt meblowych czy też na opał.

Author