Najczęściej wybór kobiet opiera się na czerwone kwiaty, ponieważ jest to świetna opcja dla monochromatycznego wnętrza i dla jasnych. Które najlepiej kupić dla swojego domu?

Begonie są najbardziej bezpretensjonalnym ze wszystkich innych przedstawicieli flory w pomieszczeniach. Mają wiele odmian, ale zdecydowana większość z nich jest szkarłatna. Wersja 2: 1 begonii jest idealna do klombów, ponieważ reprezentują ją przysadziste krzewy, które rosną dobrze na szerokość. Jego rozmiar nie przekracza 20 cm., Łodyga rozprzestrzenia się na ziemi, duże czerwone kwiaty nie mają zapachu. Dr. Nazywa się go zawsze kwitnieniem, jego wysokość sięga 30-35 cm, średnica kwiatów jest mniejsza niż bulwy.

Ze względu na nietolerancję mrozu ta roślina wieloletnia jest zwykle uprawiana w mieszkaniach: idealnie pasuje do prawie każdego wnętrza. Wystarczy, aby roślina znalazła się w oświetlonym obszarze i otrzymała umiarkowane podlewanie. Gleba preferuje piaszczystą, umiarkowaną lub lekką kwasowość. Kwitnie od czerwca do września.

Czerwone gloksynie frotte odmiany Brocade, które przybyły z amerykańskich tropików, często zdobią parapety w mieszkaniach. Jest średniej wielkości, przyziemną byliną o gęstych, dużych liściach o aksamitnej powierzchni, umieszczoną na grubej łodydze. Kwiaty są na długiej łodydze, mają szeroką gardło i wizualnie przypominają dzwonki, jednak z bardziej aktywnie zgiętymi płatkami. Średnica kwiatu – 12 cm, płatki w ilości 5-7 szt. może mieć taką samą aksamitną powłokę jak liście. Na krzaku często występuje do 18-20 pąków, które mają nierówny kolor: rdzeń jest często jaśniejszy, czasem staje się biały. Okres kwitnienia – maj-wrzesień, wegetacja w okresie wiosenno-letnim.

Przedstawiciel rodzaju rododendron – azalia, której nazwa jest interpretowana z greckiego jako „różowe drzewo” – również ma odmiany o bogatych czerwonych kwiatach. W każdym wnętrzu uwaga zostanie przykuta ze względu na obfite kwitnienie. Pąki o różnych fakturach – faliste, aksamitne, satynowe – nie mogą pozostać niezauważone. Same krzewy są karłowate, nie rosną powyżej 0,5 m, liście są ciemnozielone i małe.

Trudność w opiece nad azalią odstrasza początkujących hodowców: nie można go umieścić pod promieniami słońca i konieczne jest wytworzenie wysokiej wilgotności. Jeśli ogrzewanie wysuszy powietrze, roślinę należy spryskać kilka razy dziennie. Podlewanie odbywa się w razie potrzeby zakwaszoną wodą, gleba powinna być zawsze wilgotna. I musisz trzymać azalię z dala od kuchni – zbyt ciepłe powietrze ją zaszkodzi. 22 stopnie w pokoju – maksimum.

Krwawoczerwona columna jest zdecydowanie atrakcyjnym okazem, choć nie wszystkim znana. Pędy mają pełzanie, ponieważ często sadzone w doniczkach, zawieszone pod sufitem. Krzew jest rozłożysty i bujny, liście są małe i podłużne, ciemne, z błyszczącą powierzchnią. Kwiaty rurkowe są zbierane w 1 kwiatostanie, mogą osiągnąć rozmiar 8 cm, w głębi mają żółty kolor, główny odcień jest szkarłatny.

Potrzebuje dobrego, jasnego światła słonecznego, ciepłego klimatu (do 27 stopni w lecie i 18 stopni w zimie). Gleby nie można przesuszić, ale nawadnianie odbywa się rzadko. Ale jest stałe opryskiwanie. W okresie wiosenno-letnim columna z pewnością jest karmiona nawozami mineralnymi. Koniec jesieni i cała zima to okres uśpienia rośliny.

Proszę swoich bliskich, zamawiając wysyłka kwiatów za granicę.

Author