Każda firma która zajmuje się lakierowaniem pojazdów, z pewnością powinna posiadać odpowiednie wyposażenie.

Oczywiście nałożenie lakieru jest sprawą ważną ponieważ będzie on wizytówką naszego pojazdu, dlatego też w tym przypadku wszystko powinno być odpowiednio wykonane. Z pewnością lakier powinien odpowiednio się błyszczeć nie powinien posiadać żadnych niedoskonałości przebarwień, rys, nadlewów lakieru.

Jak dokonać odpowiedniej inspekcji lakieru przed polerowaniem?

Oświetlenie dla warsztatów Scangrip

Oczywiście wiele firm zajmujących się lakierowaniem pojazdów wykonuje także polerowanie starych samochodów, dzięki temu będziemy mogli uzyskać odpowiedni połysk. Zabieg ten polega na zdejmowaniu kolejnych warstw starego lakieru, wówczas wyrównane zostaną różnego rodzaju odpryski, rysy, wszystkie niedoskonałości mechaniczne które powstały przez lata na naszym samochodzie. Oczywiście powinna to robić osoba doświadczona, która będzie wiedziała dokładnie jak dobrać odpowiednie pasty polerskie, jak zabrać nakładki na maszyny polerujące tak aby wszystkie fazy polerowania przebiegały w sposób prawidłowy.

Trzeba bowiem pamiętać iż jest to zadanie polegające na wytarciu papierem ściernym lub też odpowiednią pastą wierzchniej warstwy, jeżeli rysy są głębokie, wówczas trzeba będzie dokonać bardziej inwazyjnej metody polerowania wykorzystać odpowiedni papier ścierny. W następnych etapach będziemy wygładzali koleje rysy, które powstały w pierwszym etapie, aż do uzyskania całkowicie gładkiego lakieru. Oczywiście bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej gradacji pasty czy też papieru ściernego, Dlatego też należy przed polerowaniem dokonać dokładnie inspekcji sprawdzić jak głębokie są rysy na naszym lakierze.

Aby dokładnie sprawdzić stan lakieru trzeba będzie posiadać odpowiednie oświetlenie, latarki Scangrip, z pewnością muszą być to punkty świetlne które będziemy mogli przyłożyć do pojazdu pod różnymi kątami, Dzięki temu będziemy mogli szybko znaleźć wszystkie niedoskonałości. Może być to mała latarka lub też cały zestaw halogenowy, który będzie umieszczony na ruchomym podejście który będziemy mogli przystawić do powierzchni lakieru tak aby wykryć wszystkie problemy.

Author