Planując urlop szukamy skupiamy się zazwyczaj na komforcie wypoczynku, ponieważ uważamy, że tylko w ten sposób można odpocząć. Wiele osób nie zdaje sobie jednak sprawy z faktu, że możliwością spędzania niezapomnianego urlopu oraz oderwania od codzienności może być wyprawa pod namiot. Jak się do niej przygotować? Co ze sobą zabrać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Jak przygotować się do wyprawy pod namiot?

Przygotowania do wyprawy pod namiot warto rozpocząć od dokładnego zaplanowania wszystkich szczegółów. Co przez to rozumieć? Przede wszystkim należy zdecydować, czy będziemy nocowali w jednym miejscu, czy będzie to wędrówka po określonej trasie. W tym drugim przypadku warto ją określić, odpowiednio podzielić dystans na konkretne dni oraz ustalić miejsca noclegu. Jest to ważne ze zarówno ze względu komfort wyprawy, jak i bezpieczeństwo, ponieważ decydując się na kilku dniową wędrówkę dobrym rozwiązaniem jest przekazanie znajomym, czy rodzinie rozpiski z trasą wyprawy, co pozwoli nas zlokalizować w razie nagłej potrzeby, czy nieprzewidzianego zdarzenia. Dopiero mając zaplanowane szczegóły urlopu można przejść do kompletowania niezbędnego ekwipunku.

Co zabrać ze sobą pod namiot?

Kolejnym ważnym elementem zaplanowania wyprawy pod namiot jest skompletowanie niezbędnego ekwipunku. W tym względzie należy się kierować przede wszystkim zasadą, że wszystko co ze sobą zabieramy, będziemy musieli nosić potem na własnych plecach. W związku z tym warto zadbać o to, by wszystko to co zabieramy było lekkie, składane oraz naprawdę potrzebne. Niezbędny jest oczywiście namiot, śpiwór, czy poduszka. Co jeszcze zabrać? Zapominać nie należy o latarce, a modele które sprawdzą się w czasie wyprawy można znaleźć pod linkiem https://allegro.pl/kategoria/latarki-i-lampy-latarki-258182. Wiele osób w tym momencie pomyśli, że latarka może okazać się zbędna, ponieważ można użyć tej, która jest wbudowana do smartfona. Oczywiście jest to błąd, ponieważ w czasie wyprawy istnieje ryzyko, że uległby on poważnemu uszkodzeniu. Dobrym rozwiązaniem jest również wybór latarki czołowej, co sprawi, że ręce będą wolne.

Co jeszcze powinni znajdować się w niezbędnym ekwipunku? Przede wszystkim kuchenka gazowa oraz odpowiednia ilość wymiennych kartuszy. Oczywiście nie można zapominać również o plastikowych lub silikonowych naczyniach, czy kubku termicznym. Ten ostatni pozwoli cieszyć się ciepłym napojem nawet przez cały dzień. W tym przypadku warto postawić na sprawdzoną markę, która zagwarantuje odpowiednią jakość. Przykładem są kubki Contigo, które można zamówić na Allegro, pod linkiem https://allegro.pl/kategoria/kuchnia-turystyczna-kubki-termiczne-258172?marka=Contigo. Czy zabierać ze sobą żywność? Oczywiście, że tak, ponieważ nie wszystko można kupić w czasie wyprawy. W tym przypadku najlepsza będzie żywność liofilizowana, ponieważ jest lekka i nie psuje się, w związku z czym można spożywać ją w czasie całej wyprawy. Żywność liofilizowaną najlepszych producentów również można kupić w Internecie, pod linkiem: https://allegro.pl/kategoria/kuchnia-turystyczna-zywnosc-liofilizowana-258174.

O czym pamiętać w czasie wyprawy pod namiot?

Wybierając się pod namiot należy również pamiętać o kilku dodatkowych kwestiach. Jak już wcześniej wspomniano należy odpowiednio zaplanować miejsca noclegu. Należy również pamiętać, by rozbijać namiot wyłącznie tam, gdzie jest to dozwolone i starać się nie niszczyć przyrody. W sytuacji, gdy planujemy nocleg na czyjejś działce warto wcześniej uzyskać zgodę właściciela. Obowiązkiem każdego biwakowicza jest również sprzątanie po sobie oraz bezwzględne pozostawianie śmieci wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Kolejną nurtującą kwestią jest zabieranie ze sobą telefonu komórkowego. Dobrą praktyką jest spakowanie go do plecaka, ale nie używanie bez potrzeby. Może się jednak przydać w razie nieprzewidzianej sytuacji, np. kontuzji, kiedy to potrzebujemy wezwać pilnej pomocy.

Wyprawa pod namiot to z pewnością okazja do obcowania z naturą oraz oderwania się od rzeczywistości i cywilizacyjnych wygód. Śmiało można stwierdzić, że przynajmniej raz w życiu każdy powinien spędzić w ten sposób urlop, ponieważ jest to dobry moment by przemyśleć ważne sprawy i poznać siebie w ekstremalnych warunkach.

Author